José Antonio Rueda zdobył pole position w Moto3 w Portimao. To pierwszy wynik w jego życiu, osiągnięty dzięki niesamowitemu końcowemu sektorowi. Oczywiście musiał pobić rekord, aby zdetronizować Kelso, który był drugi przed liderem Davidem Alonso.

Vicente Pérez W dalszym ciągu zastępował Xabiego Zurutuzę w Ajo, ponieważ Baskowie nadal nie osiągnęli minimalnego wieku. Katar Hamada Al Sahoutiego zastępuje kontuzjowanego Davida Almansa w drużynie Snipers.

Las warunki były dobremgła, ale upał: 23 stopnie w powietrzu i 32 na asfalcie.

The Pytanie 1 zaczęło się źle dla Luca Lunetta. Włoch upadł po uderzeniu w tył motocykla. Próbował go kontrolować, ale poleciał i uderzył w jego własną maszynę.

Yamanaka objął dowództwo już poniżej 1:48. Były różne strategie, niektórzy zatrzymywali się, aby zmienić opony, a inni kontynuowali jazdę na torze. Byli tacy, którzy spieszyli się tak bardzo, że mieli tylko jedną kolej na dokręcenie… tacy, którzy mogli.

Carraro prawie spowodował upadek Piquerasa. Już mieli się dotknąć. Kilku było tak rozproszonych, że flaga w szachownicę nie pozostawiła im żadnego wyboru.

W ten sposób Piqueras mógł tylko czekać. Jego zagrożeniem był Vicente Pérez, który kopnął Leoparda za jedyne 17 tysięcznych. As, zdali: Yamanaka, Carraro, Farioli i Vincent Pres. W drugiej części stawki znajdą się: 19. Piqueras, 20. Suzuki, 21. Furusato, 22. Whatley, 23. Buasri, 24. Al Shouti i 25. Dettwiler oraz 26. Lunetta. Dwaj ostatni nie mierzyli czasu.

Do sześciu pilotów spośród tych, którzy byli w środku w Q2 Zostali już ostrzeżeni przez sędziów o karze za zbyt wolną jazdę podczas trzeciego wolnego treningu.

Już w pierwszej próbie udało im się przejechać dwa pełne okrążenia. Rueda nadała ton, wyprzedził Davida Alonso zaledwie o trzy tysięczne. Holgado był trzeci. Sewilli niemal pobili absolutny rekord toru.

Tym razem nie było żadnych zmian w strategiach, ponieważ wszyscy zmieniali opony, nowe Pirelli, w środku sesji.

Kelso Kręcił sam ze swoim partnerem Davidem Muozem z tyłu. Australijczyk poleciał, by pobić rekord o prawie pół sekundy.

BOE już bardzo utrudnił resztę. Adrin Fernández rozbił się w 6. zakręcie i nie mógł już poprawiać swoich wyników.

Davida Alonso Udało mu się pozbyć żółtych flag, ale był jedną dziesiątą za oceanem. Kolumbijczyk miał jeszcze jeden zwrot akcji. Naciskał, ale brakowało mu 59 tysięcznych. Polak stawia mu opór.

Niespodzianka przyszła wraz z Ruedą. Zawodnik KTM Ajo miał spektakularny ostatni sektor, aby „wrócić” na trzy dziesiąte sekundy i zająć pole position, co było pierwszym w jego karierze w Pucharze Świata. Nawet jego oddział był zdumiony. Pokonałem Kelso za 59 tysięcznych. To tor, który uwielbia, bo w 2023 roku startował jako drugi i ma na swoim koncie zwycięstwa w wyścigach przed Moto3.

„Jestem bardzo szczęśliwy, tor jest znacznie lepszy po jeździe na wyścigach MotoGP” – powiedział Rueda.

KLASYFIKACJA Q2 MOTO3 PORTUGALIAŹródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here