Marjorie Taylor Greene chce obalić Johnsona

Kongresmanka Marjorie Taylor Greene stara się usunąć spikera Mike’a Johnsona

09:06

Waszyngton — Rep. Mike Gallagher ze stanu Wisconsin ogłosił w piątek, że ustąpi ze stanowiska w kwietniu, jeszcze bardziej zmniejszając i tak już niewielką większość Republikanów w Izbie.

Gallagher, który reprezentuje 8. Okręg Kongresowy stanu Wisconsin, powiedział, że opuści Kongres 19 kwietnia, zamiast pozostać do stycznia, aby dokończyć swoją kadencję. Jego odejście oznacza, że ​​Republikanie mogą stracić tylko jeden głos, jeśli wszyscy Demokraci będą trzymać się razem.

„Ściśle współpracowałem z przywódcami Izby Reprezentantów w tym harmonogramie i nie mogę się doczekać, aż spiker Johnson mianuje nowego przewodniczącego, który będzie pełnił ważną misję Komisji Specjalnej Komunistycznej Partii Chin” – stwierdził w oświadczeniu.

Gallagher to kolejny republikanin, który złożył rezygnację przed upływem swojej kadencji, a większość GOP walczy o rządzenie pomimo wewnętrznych podziałów. Reprezentant. Kena Buckarepublikanin z Kolorado, w piątek ustąpi ze stanowiska.

Rep. Mike Gallagher w Kapitolu USA, środa, 13 marca 2024 r.
Rep. Mike Gallagher w Kapitolu USA, środa, 13 marca 2024 r.

Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc za pośrednictwem Getty Images

Gallagher ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w lutym po tym, jak spotkał się z krytyką za sprzeciwianie się własnej partii i głosowaniu przeciwko odwołaniu Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasa. Gallagher powiedział, że wnosząc impeachment, Partia Republikańska ustanawia „nowy, niebezpieczny precedens, który zostanie wykorzystany przeciwko przyszłym administracjom republikańskim”.

Gallagher, który przewodniczy komisji specjalnej Izby Reprezentantów ds. Chin, która zasłynęła ze swojej ponadpartyjnej pracy, przedstawił projekt ustawy, który może doprowadzić do zakazu korzystania z TikToka który przeleciał przez Izbę na początku tego miesiąca.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here