Prezes All Africa Music Awards, Mike Dada, zachęcał do współpracy artystów z Nigerii i innych Afryki.

W oświadczeniu przesłanym do Dada stwierdził: „Współpraca ma ogromne znaczenie dla wzrostu, rozwoju i promocji przemysłu artystycznego i muzycznego w Afryce”.

Kontynuując swoje poparcie dla jedności i synergii wśród afrykańskich muzyków, Dada ma zamiar podzielić się swoimi spostrzeżeniami podczas inauguracji inicjatywy BridgeAfric w Afryce Południowej w Malawi 23 marca 2024 r.

Koncentrując się tematycznie na znaczeniu pielęgnowania współpracy w afrykańskiej społeczności muzycznej, przemówienie Dady podkreśli znaczenie wspólnych wysiłków we wprowadzaniu muzyki afrykańskiej na scenę światową.

Chwaląc BridgeAfric za godną uwagi pracę na rzecz łączenia malawijskich artystów z ekspertami branżowymi w celu usprawnienia ich kariery i poszerzenia zasięgu, Dada wyraził swoje niezachwiane zaangażowanie we wspieranie takich inicjatyw, które wzmacniają pozycję afrykańskich artystów i prezentują różnorodne dziedzictwo muzyczne kontynentu.

Podkreślił, że dzięki wspólnym wysiłkom można rozwijać bardziej tętniący życiem i włączający przemysł muzyczny, który będzie celebrował talent i kreatywność artystów ze wszystkich zakątków kontynentu.

Jeśli chodzi o coroczną ceremonię wręczenia nagród muzycznych AFRIMA, Dada utrzymywał, że platforma jest otwarta dla wszystkich Afrykanów, w tym mieszkańców Malawi. Zachęcając do większego udziału artystów z Malawi, powiedział: „AFRIMA jest dla Afrykanów i każdy ma prawo być jej częścią. Malawi ma prawo być jego częścią, będąc krajem afrykańskim. Jeśli jesteś Malawijczykiem, masz prawo być tego częścią”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here