DUNEDIN, Floryda — Za niecały tydzień Blue Jays zainaugurują sezon zasadniczy na Tropicana Field przeciwko Tampa Bay Rays.

Jednak do tego czasu Toronto musi jeszcze podjąć kilka ważnych decyzji dotyczących składu na dzień otwarcia.

Przyjrzyjmy się pięciu pytaniom, na które Blue Jays muszą odpowiedzieć przed otwarciem sezonu 28 marca.

Czy Kevin Gausman rozpocznie rok w Illinois?

Gdyby zmęczenie prawego barku nie przeszkodziło Gausmanowi w wiosennym ożywieniu, prawdopodobnie mówilibyśmy o asie Blue Jays rozpoczynającym dzień otwarcia. Jednak José Berríos zasłużył na ten ukłon, choć nie jest jasne, czy Gausman rozpocznie sezon w klubie, czy będzie na liście kontuzjowanych.

Najprawdopodobniej decyzja zostanie podjęta po kolejnym występie Gausmana zaplanowanym na poniedziałek. Zespół Blue Jays wciąż nie decyduje, czy Gausman wystąpi tego dnia w meczu Grapefruit League przeciwko Pittsburgh Pirates w Bradenton na Florydzie, czy też w meczu niższej ligi.

„To zależy tylko od tego, jak bardzo możemy kontrolować jego obciążenie pracą” – powiedział menadżer Blue Jays, John Schneider. Wiem, że nadal jesteśmy w stanie to zrobić w meczu ekstraklasy. Byłoby miło dla niego zmierzyć się z zawodnikami z najwyższej ligi, (doświadczyć) czasu na boisku, PitchCom i tym podobnych. (My) wciąż nad tym pracujemy.”

Gdziekolwiek Gausman zacznie, ma nadzieję oddać około 60–65 narzutów, a drużyna Blue Jays będzie przyglądać się jego szybkości, dostawom i wykonaniu lub, jak to ujął menadżer, sprawdzić, czy Gausman wygląda jak normalnie i czuje się dobrze potem. Następnie Blue Jays wspólnie z Gausmanem zadecydują, czy będzie mógł on ponownie wystartować w prawdziwym meczu najwyższej ligi – aczkolwiek przy ścisłym limicie narzutów – czy też będzie musiał rozpocząć sezon na IL i kontynuować jego grę. zwiększyć liczbę narzutów podczas przedłużonego treningu wiosennego.

Jeśli Gausman nie będzie mógł rozpocząć sezonu z drużyną, Blue Jays mają kilka opcji. Mitch White jest w pełni zbudowany i w piątek rzuca 5 2/3 rund jednobiegowej piłki, stępem i sześcioma strikeoutami przeciwko drużynie Boston Red Sox na stadionie TD Ballpark. Oprócz White’a drużyna Blue Jays rozważa także Yariela Rodrígueza, Wesa Parsonsa, Paolo Espino i potencjalnego Ricky’ego Tiedemanna jako opcję na zastąpienie Gausmana w roli startera lub w większej roli.

Kto zajmie ostatnie miejsca w składzie?

Zespół Blue Jays już od jakiegoś czasu ma ustawione startery, a w tym obozie nie ma żadnych prawdziwych bitew pozycyjnych. Są jednak wakaty na krawędziach składu, a do zdobycia są trzy miejsca na ławce rezerwowych.

Zespół Blue Jays nie sfinalizował jeszcze składu zawodników na swoją pozycję, ale ostatnie posunięcia dały nam wskazówki, w którą stronę zmierzają. W środę Blue Jays sprzedali Santiago Espinala, co otworzyło im 40-osobowe miejsce w składzie i oczyściło część bramek. Następnie w piątek klub zwolnił Eduardo Escobara, który nie został zaproszony do składu, po tym, jak poinformował go, że nie będzie powołany do zespołu.

Te posunięcia najwyraźniej otwierają drogę Erniemu Clementowi do stworzenia swojego pierwszego składu na Dzień Otwarty. 28-letni pracownik użyteczności publicznej zasłuży na to wiosną wyjątkowymi wynikami, podczas których uzyskał wynik 0,357 przy OPS na poziomie 1,053.

Jeśli chodzi o dwa pozostałe miejsca, Davis Schneider ma sens jako praworęczne uzupełnienie Cavana Biggio na drugiej bazie. Nawet jeśli tej wiosny statystyki Schneidera nie błyszczą – 0,641 OPS i dwa home runy w 15 meczach – w dalszym ciągu stanowi zagrożenie dla siły, wchodząc z ławki rezerwowych i poczynił postępy w defensywie, szczególnie na lewym skrzydle. Tymczasem Joey Votto wciąż pauzuje z powodu kontuzji prawej kostki, a inny zawodnik spoza składu, Daniel Vogelbach, może być najlepszą opcją dla zespołu jako leworęczny napastnik wchodzący z ławki rezerwowych.

Podczas gdy John Schneider nie wypowiadał się na temat tego, na jakich graczy się skupiają, menedżer Blue Jays powiedział, że rozważą równowagę w składzie, potrzeby pozycyjne, rodzaje narzutów, na których zawodnik grał w swojej karierze i jak to pasuje do swojego składu podczas dokonywania ostatecznej selekcji.

Blue Jays muszą także zdecydować, którego rezerwowego łapacza spoza składu zatrudnią w miejsce kontuzjowanego Danny’ego Jansena. Zarówno Payton Henry, jak i Brian Serven spisali się dobrze na tym obozie. Schneidera powiedziałem to wcześniej Keeganowi Mathesonowi z MLB.com Serven oferuje nieco więcej zdolności defensywnych, podczas gdy Henry jest bardziej nastawiony na ofensywę, więc będzie to zależeć od tego, co według Niebieskich Jajów najlepiej odpowiada ich potrzebom. Jednak Serven rozpoczął piątkowy mecz wraz z wieloma stałymi zawodnikami, co może być pewnym wyznacznikiem. Wymiana Espinala otworzyła jedno 40-osobowe miejsce w składzie, które mogłoby trafić do Vogelbacha, ale Blue Jays nadal będą musieli zwolnić kolejne miejsce dla jednego z rezerwowych łapaczy.

Jaki jest harmonogram powrotu Aleka Manoaha do Blue Jays?

Manoah przybył do obozu z misją, aby zapomnieć o koszmarnym sezonie 2023. Pomimo poprawy formy, postępy Manoaha zostały zahamowane przez ból prawego barku do tego stopnia, że ​​nie będzie gotowy na dzień otwarcia. Blue Jays potwierdzili to, informując praworęcznego Bowdena Francisa, że ​​rozpocznie on sezon w rotacji Toronto.

W piątek Manoah rzucił 23 narzuty w trybie BP na żywo, osiągając prędkość 96 mil na godzinę swoją szybką piłką. Nie jest jasne, jakie będą kolejne kroki Manoaha, ale praworęczny powiedział, że koncentruje się na tym, aby czuć się lepiej z każdym dniem i uporać się z tym problemem już teraz, aby nie stanowił problemu we wrześniu lub październiku.

„To może być dość frustrujące. Ale myślę, że najważniejszą rzeczą jest skupianie się na tym, co muszę zrobić dzisiaj i co muszę zrobić jutro” – powiedział Manoah. „Kiedy nadejdzie jutro i następny dzień, martw się o to, a to pozwoli mi zachować umysł w bezpiecznej przestrzeni. Dzięki temu moje stopy są zawsze tam, gdzie powinny i nie przegapiam żadnego kroku po drodze”.

Nawet nie znając dokładnych kolejnych kroków Manoaha, oczywiste jest, że 26-latek będzie potrzebował kilku tygodni, aby nabrać wystarczającego obciążenia pracą dla pełnego startera. Jeśli Blue Jays uważają, że nie będzie gotowy przez co najmniej sześć tygodni, mogą zdecydować się na umieszczenie Manoaha na 60-dniowym IL, co zwolniłoby 40-osobowe miejsce w składzie dla jednego z graczy na tej pozycji. To jednak ważna decyzja, ponieważ powstrzymuje Manoaha przez dwa miesiące.

Jednak kiedy Manoah będzie gotowy na powrót do Blue Jays, Schneider powiedział, że będzie na niego czekać miejsce na zmianę.

„Zamierzamy go tam zatrzymać (w rotacji)” – powiedział menadżer Blue Jays. „Oczywiście robił to przez całą swoją karierę, więc kiedy tylko będzie gotowy i wystąpi, zobaczymy, na jakim etapie jest, ale na pewno jako starter”.

Co się dzieje z Joeyem Votto?

Kariera Votto w Blue Jays rozpoczęła się z hukiem, gdy w zeszłym tygodniu w swoim debiucie w klubie w Grapefruit League zdobył home run z pierwszego na boisku. Niestety chwilę później Votto skręcił prawą kostkę, nadepnąwszy na kij w ziemiance i od tego czasu nie grał.

Zespół Blue Jays w dalszym ciągu opisuje kontuzję Votto jako codzienną, a Schneider powiedział, że Votto każdego dnia wykonuje nieco większą aktywność. Ponieważ jednak pozostały już tylko trzy mecze Ligi Grejpfrutowej, Votto nie ma już czasu na rozegranie kolejnego meczu przed przerwą na obóz.

Ponieważ Votto podpisał kontrakt z mniejszą ligą tak głęboko w obozie, dla 40-latka przygotowanie się na dzień otwarcia było wyzwaniem. To niepowodzenie sprawiło, że wydawało się to niemożliwe.

Jednak przez cały czas Votto wyrażał chęć rozpoczęcia sezonu w niższych ligach – w rzeczywistości, powiedział Atletycznej C. Trent Rosecrans, że tego oczekuje.

Gdy Votto będzie zdrowy, będzie mógł wrócić na dłuższe wiosenne treningi, zanim będzie gotowy na dołączenie do drużyny z niższej ligi. Nie jest jasne, ile kontrataków Blue Jays chcieliby zobaczyć od Votto – ani ile on chciałby mieć – przed podjęciem decyzji, czy chcą go w klubie z najwyższej ligi. Mecz gospodarzy Blue Jays rozegrany 8 kwietnia jawi się jako poetycka możliwość debiutu Votto w Blue Jays, choć okaże się, czy do tego czasu będzie on gotowy.

Kto zajmie ostatnie miejsca w Bullpen?

Na początku sezonu Blue Jays mogą obejść się bez dwóch najważniejszych zawodników zastępczych. Scenarzysta Erik Swanson i bliżej Jordan Romano doświadczyli niepowodzeń na koniec obozu, a ich status na dzień otwarcia pozostaje zagrożony.

Swanson, zmagający się z napięciem przedramienia, w czwartek i piątek grał w łapanie. Romano, który na początku tygodnia otrzymał zastrzyk przeciwzapalny w prawy łokieć z powodu zapalenia, zagra w sobotę. Ale to, czy którykolwiek z nich będzie gotowy na rozpoczęcie sezonu, rozstrzygnie się dopiero, powiedział Schneider.

Jeśli żaden z nich nie będzie wystarczająco zdrowy, następni w kolejce do składu będą Nate Pearson i Zach Pop. Zarówno Pearson, jak i Pop posiadają rzeczy wysokiej jakości, ale mają trudności z ich konsekwentnym wykorzystaniem. Jest to jednak szansa dla obu stron, aby pokazać, że mogą wnieść znaczący wkład.

Jeśli chodzi o alternatywnego zawodnika zamykającego mecz, Toronto prawdopodobnie zastosuje podejście dziewiątej rundy przez komisję, z Yimi Garcíą, Chadem Greenem, Timem Mayzą, Génesisem Cabrerą i Trevorem Richardsem, przy czym Schneider według Schneidera może się zwrócić.

„To będzie zależeć od tego, jak będzie wyglądał skład (przeciwnika) i jak wypoczęci są ci goście” – powiedział Schneider. „Prawdopodobnie byłby to jakiś rodzaj komisji, ale (ja) tak naprawdę jeszcze się tym nie zająłem”.

(Zdjęcie Jordana Romano: Steve Russell / Toronto Star za pośrednictwem Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here