Perspektywa gwiazdy Orioles, Jackson Holliday, po mocnej wiośnie rozpocznie sezon w niższych ligach

Zawodnik Baltimore Orioles, Jackson Holliday, czołowy kandydat w lidze MLB, nie zerwie obozu z drużyną z najwyższej ligi, ogłosili w piątek Orioles.

Holliday został przeniesiony do obozu niższej ligi. The Orioles ogłosili również, że potencjalny z pola Heston Kjerstad został przeniesiony do Triple A wraz z zapolowym Kylem Stowersem. Perspektywa pola bramkowego Coby Mayo również został przeniesiony do obozu niższej ligi wraz z pracownikiem użyteczności publicznej Connorem Norbym i praworęcznym Albertem Suárezem.

Decyzja o rozpoczęciu Holliday w drużynie Triple A jest nieco zaskakująca, pomimo faktu, że Orioles wracają do swojego dotychczasowego środkowego pola bramkowego – pośrednika i Debiutanta Roku Ligi Amerykańskiej 2023 Gunnara Hendersona i drugiego bazowego Rámona Uríasa. Holliday, będący naturalnym rezerwowym, tej wiosny dużo grał na drugiej bazie na obozie i wydaje się, że w tym sezonie jest w stanie przejąć Urías na kluczowych pozycjach.

Biorąc pod uwagę, że Holliday miał mocny obóz – osiągnął wynik 0,311/0,354/0,600 przy dwóch zdobytych bramkach – oraz że układ zbiorowy MLB nagradza drużyny, które w dniu otwarcia mają ostatecznie w składzie Debiutanta Roku, wydawało się, że Holliday miał silną pozycję szansa na wydostanie się drużyny z obozu.

Chociaż Holliday ma zaledwie 20 lat, wybrany z numerem draftu MLB na rok 2022 niszczy pitching na każdym poziomie, odkąd stał się zawodowcem, a na swoim koncie ma już 18 meczów w klasie Triple-A. Nie oczekuje się, że będzie potrzebował dużo czasu w Triple A i będzie faworytem do zdobycia nagrody Debiutanta Roku AL, jeśli zadebiutuje w MLB gdzieś w pierwszych dwóch miesiącach sezonu, co wydaje się prawdopodobne. Jeśli Holliday rzeczywiście wygra ROY, drużyna Orioles nie otrzyma rekompensaty w ramach draftu za posiadanie go w składzie przez cały sezon, ale Holliday nadal będzie uprawniony do zdobycia dodatkowego roku przepracowania, jeśli zajmie pierwsze lub drugie miejsce w kategorii Rookie of the Rookie of the Rookie of the Rookie of the Rookie of the Rookie of the Rookie of Głosowanie na rok, co oznacza, że ​​pozostawienie go w niższych ligach przez kilka tygodni nie zapewni automatycznie Orioles dodatkowego roku kontroli dla Hollidaya. Nowe zasady miały na celu uniemożliwienie drużynom zatrzymywania zawodników w niższych ligach przez kilka tygodni na początku sezonu w celu manipulowania czasem ich służby.

Niezależnie od tego, kiedy dotrze do głównych zawodów, Holliday ma wszelkie przesłanki, aby zostać supergwiazdą. Syn byłego zawodnika MLB Matta Hollidaya, Jackson w zeszłym sezonie w wieku 19 lat osiągnął wynik 0,323/0,442/0,499 na czterech poziomach niższych lig. Został uznany za najlepszego kandydata MLB na nadchodzący sezon przez SportowiecKeith Law, który tak powiedział o Hollidayu:

„Ma wyjątkową koordynację wzrokowo-ruchową, więc nawet gdy da się zwieść narzutowi, często udaje mu się nawiązać z nim kontakt, nawet mocny. Naprawdę sądzę, że miotacze z najwyższej ligi będą go czasami zmuszać do skrócenia zamachu, ponieważ prawie zawsze wykonuje zamach na pełnych obrotach i nikt nie dał mu powodu, aby zrobił inaczej. Jest biegaczem 50/55 i prawdopodobnie skończy na średnim poziomie, gdy już go wypełni, a proces ten rozpocznie się, gdy tylko zacznie się golić codziennie. Holliday to naturalny rozgrywający, którego pozycja nie budziłaby wątpliwości, gdyby Orioles nie mieli już tam napastnika – a Holliday jest w skrócie lepszym obrońcą niż Gunnar Henderson – ale przesunął się trochę w bramce i mógłby atakować trzecie lub drugie, jeśli Baltimore nie chce wyprzeć Debiutanta Roku AL. Pod wieloma względami przypomina mi Troya Tulowitzkiego, ale ma przewagę w postaci leworęcznego kija i ma lepsze wyczucie strefy uderzenia. Myślę, że osiągnie poziom 0,280-0,300 przy dobrym wskaźniku chodu i ponad 25 zdobytych bramek rocznie, a do tego będzie miał ponadprzeciętną obronę na krótkim przystanku, a to profil, który może zdobyć nagrodę MVP”.

Według Law, Orioles rozpoczynają sezon z najwyżej ocenianym systemem farm w lidze MLB i ta głębia znajduje odzwierciedlenie w dzisiejszych zmianach składu. Oprócz Hollidaya (nr 1), Orioles przenieśli lub wybrali opcję na prospekta nr 3 (Mayo), prospekta nr 4 (Kjerstad) i prospekta nr 8 (Norby).

Co zrobić z decyzją

Nie będzie to popularna decyzja w Baltimore, chociaż drużyna Orioles pod wodzą dyrektora generalnego Mike’a Eliasa zasługuje na tę wątpliwość, biorąc pod uwagę ich osiągnięcia w szybkim znajdowaniu i rozwijaniu młodych talentów na poziomie ekstraklasy.

Decyzja nie jest tak prosta, jak Holliday kontra którekolwiek z pozostałych miejsc na ławce rezerwowych w składzie Orioles. Ponieważ Henderson ma być codziennym rezerwowym Orioles, Holliday – który w tym sezonie przeskakiwał między drugą bazą a przesiadką – ma mniej jasną ścieżkę. Jorge Mateo, który może grać na drugiej bazie i rezerwowym, dołączył do klubu w czwartek, a doświadczony drugbazowy Kolton Wong, który może zrezygnować z kontraktu, jeśli nie znajdzie się w składzie, spowodował kłopoty. Orioles nie ogłosili jeszcze ostatecznego składu, a jeśli zdecydują się na grę w składzie sześciu lub siedmiu bramkarzy, z pewnością zmieni się obraz sytuacji.

Choć Holliday miał solidną wiosnę i według raportów z Sarasoty dobrze sobie radził na obozach ligowych, 20-latek ma na swoim koncie tylko jeden sezon w niższej lidze i tej wiosny poprowadził drużynę do ataku.

Prawdopodobnie rozpocznie sezon w Double-A Bowie, biorąc pod uwagę bliskość Baltimore, choć zespół nie ogłosił formalnego planu. Holliday nie był jedynym czołowym kandydatem, który został wysłany na obóz Ligi Mniejszej, gdy potencjalny trzeci bazowy Mayo oraz zapolowi Kjerstad i Stowers również zostali poinformowani, że nie znajdą się w drużynie. Baltimore ma problem, za który inne drużyny mogłyby zabić: zbyt wielu perspektywicznych utalentowanych graczy na pozycjach. — Brittany Ghiroli, starsza pisarka MLB

Wymagana lektura

(Fot.: Julio Aguilar / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here