SW Van Aertawszystko w Gandawie Wevelgem zostało zredukowane do bitwy Lidl Trek przeciwko bestii Van der Poela. Podobny scenariusz do Harelbeke. Pedersen, zwycięzca Wevelgem w 2020 r., Stuyven i wnikliwy Jonathan Milan przeciwko tęczy. Wcisnęli szpilkę, ale Perdersen wygrał, ku zaskoczeniu wielu. Sukces przedłużył pecha Holendrów w wyścigu, w którym nie wygrali od 35 lat Gerrita Sollevelda.

Wszystko wydarzyło się na Kemmelbergu (700 m przy 9,3%). Szef Alpecin otworzył ogień. Whiplash podczas pierwszego przejechania na skoczni w pobliżu Kemmel i poprowadził Pedersena i Milana za kierownicę wraz z Phitie, który tej wiosny nadal jest na wysokim poziomie. Milan poświęcił się przy drugim przejeździe przez Kemmelberg, próbując zmęczyć Mathieu, ale trwało to kilometr.

Pojedynek dwóch wielkich mieczy

Pedersen próbuje uwolnić wnuka Poulidor na trzecim podjeździe Kemmelberga , ale nie było co robić. Pithie został oskarżony, ale Van der Poel nie poddał się, ponieważ do pokonania obecnego mistrza świata potrzebna była znacznie większa kara. Z plutonem na 1’20” i Turner i Page przegrał po 50 sekundach, zapytał o czasy Pedersena przygotowując swój ostatni pojedynek z Van der Poela..

W każdym razie obaj hojnie dali sobie nawzajem ulgę, podczas gdy pluton robił wszystko, co w jego mocy, aby polować. Nikt nie ufał temu polowaniu, więc pojedynek ograniczył się do dwóch wybrańców. Pedersen rozpoczął sprint najmocniej, Pedersen próbował go pokonać, ale Duńczyk, zwycięzca tutaj w 2020 roku, pokazał, że może konkurować z VdP na dużych scenach. Chwała przypadła Duńczykowi.

Tak wygląda klasyfikacja:Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here