Okuama: Dlaczego armia powinna zachować ostrożność podczas polowań na zabójców – Ustawodawca

Armia Nigerii

Opublikowany przez: Isa Isawade

Rep. Rodney Ambaiowei (PDP-Bayelsa) nalegał, aby wojsko zachowało ostrożność w swoich staraniach o ujęcie zabójców 17 żołnierzy w społeczności Okuama na obszarze samorządu lokalnego Bomadi w Delcie.

Na konferencji prasowej Ambaiowei powiedział: „Wykonywanie raportów wywiadu dotyczących wyławiania sprawców powinno odbywać się z najwyższą ostrożnością, aby zminimalizować szkody uboczne poniesione przez niewinnych i przestrzegających prawa obywateli.

„Ostrożność i profesjonalizm muszą być hasłem przewodnim, aby ograniczyć nieprzyjemne i godne ubolewania konsekwencje w podejściu do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności”.

Powiedział, że działania tych, którzy zabili żołnierzy, rozprzestrzeniły się na Igbomotoru w okręgu federalnym Południowego Ijaw.

„W tym procesie zginęli niewinni mężczyźni, kobiety i dzieci ze społeczności Igbomotoru, a kilka innych osób szuka schronienia w krzakach, a dzieci nie mogą chodzić do szkoły.

„Konieczne i nieodparte stało się udzielenie mojego głosu, aby potępić niepożądane wydarzenie, którego można było uniknąć, czyli śmierć Nigeryjczyków po stronie nigeryjskiej armii i społeczności dotkniętych klęską w okręgach federalnych Ughelli South i Southern Ijaw.

  • Tinubu ujawnia, co stanie się z zabójcami żołnierzy w Delcie
  • Zabijanie żołnierzy: młodzież z Ijaw oferuje wsparcie wojsku

„Nie ma wątpliwości, że makabryczne i niesprowokowane morderstwo 17 oficerów i żołnierzy armii nigeryjskiej, w tym podpułkownika, dwóch majorów, kapitana i 12 innych żołnierzy, dokonane przez przestępców ze społeczności Okuama na obszarze samorządu lokalnego Ughelli South Delty, to jedna z najgorszych rzeczy, jakie przytrafiły się naszym dzielnym żołnierzom w najnowszej historii”.

Powiedział, że ma pewność, że armia nigeryjska będzie w stanie zebrać informacje wywiadowcze w krótkim czasie.

Ustawodawca złożył kondolencje prezydentowi Boli Tinubu, nigeryjskim siłom zbrojnym, rodzinom poległych bohaterów i dobrym obywatelom Nigerii.

Zaapelował do mieszkańców Igbomotoru i całego okręgu federalnego południowego Ijaw o zachowanie czujności i zgłaszanie najbliższym organom ścigania wszelkich dziwnych ruchów w różnych społecznościach.

(W)

Chicken Consumption Tips: A Guide to Safe and Healthy Eating Habits Mixer-magazin | Sponsored Koszt przeszczepów włosów w 2022 roku może Cię zaskoczyć Szukaj reklam | Sponsored Discover the Top Engineering Degrees in the United States Engineering Degrees | Search Ads | Sponsored Poznaj najnowsze trendy w remontach łazienek Szukaj reklam | Sponsored Klimatyzator przenośny bez rury – Ceny cię zaskoczą Przenośny klimatyzator | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored Ile kosztuje przeszczep włosów w Polsce i Turcji? Zobacz cennik Przeszczep włosów | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here