CW obliczu ostatniego oddechu regularnej ligi i zbliżania się play-offów, zespoły kandydatów do tytułu zaczynają nabierać paliwa myśląc o najbardziej decydującym odcinku sezonu. A jednym z nich jest aktualny mistrz NBA, Denver Nuggets, którzy każdego wieczoru pokazują swój ogromny potencjał. Tak było przed Cavaliers, których pokonali 130-101 co pokazuje różnicę pomiędzy dzisiejszymi zespołami.

Oczekiwano większego oporu ze strony trzeciego na Wschodzie wobec trzeciego na Zachodzie. Ale Denver jest dziś znacznie silniejsze niż Cleveland. Cavs nie potrafili nawet pokazać swojego potencjału w defensywie przeciwko drużynie, która jest doskonale naoliwioną maszyną. I że zaginął Jamal Murray piąty mecz z rzędu.

Ale ja byłem Nikola Jokić, który do woli kontrolował mecz. Były momenty w trzeciej kwarcie, kiedy wydawało się, że gra przeciwko dzieciakom, strzelał gole, zbierał i asystował swoim kolegom z drużyny. Serb zakończył jego 22. triple-double w sezonie (128. w karierze) dzięki 28 punktom, 18 zbiórkom i 16 asystom które wystawił na fakturę. Jokic dręczył obrońców, którym jeden po drugim nie udało się zatrzymać jego, Allena, Mobleya, Thompsona… I mimo że miał kontuzję nadgarstka.

Centrum po przerwie poprowadziło festiwal Nuggets. Do przerwy było 65:56, co oznaczało, że mecz się rozpoczął.. Jednak wkrótce po ponownym uruchomieniu wszystko się skończyło. Częściowy start w trzecim odcinku 15-2 dla miejscowych sprawił, że mecz stał się wyrokiem a przewaga rosła dopiero do finałowych 29. Nuggets zdobyli 30, 35, 36 i 29 punktów w czterech kwartach, rozbijając obronę Cavs.

Obok Jokic błyszczały Caldwell-Popez 22 punktami i Reggiego Jacksona, z 19 i 5 z 5 w trójkach. Nuggets strzelali bardzo dobrze z łuku, trafiając 21 z 33 w meczu.

W Cavs, Mobley’a zakończył z 23 punktami, Allena zrobił 19 i Donovana Mitchella W swoim drugim meczu rozegranym po wyzdrowieniu po kontuzji pozostał w wieku 13 lat. Dariusz Garland Zagrał słaby mecz, zdobywając 5 punktów i 2 z 8 celnych strzałów. Cała drużyna Clevelanda zebrała 28 zbiórek, tylko o 10 więcej niż Jokic.