Newcastle Women przegrywają w finale Pucharu Ligi Narodowej Kobiet z Hashtag United

Newcastle Women przegrały 2:1 z Hashtag United na Kenilworth Road w Luton i przegapiły Puchar Ligi Narodowej Kobiet FA.

Byłoby to pierwsze trofeum pucharowe Newcastle od czasu przejęcia, a zdobyto je w związku z dużymi inwestycjami ze strony nowego właściciela drużyny kobiecej.

Główna trenerka Becky Langley dokonała trzech zmian w stosunku do innej drużyny z trzeciej ligi, Hashtag United, w tym odwołała napastnika Bridget Galloway na miejsce Paige Bailey-Gayle.

Straszliwy gol samobójczy lewej obrończyni Hashtag United, Maliki Apindii, otworzył wynik i w 17 minucie posłał piłkę prosto do siatki.

Jednak chwilę później Hashtag oddał strzał, a pomocnik Macey Nicholls fenomenalnie uderzył z woleja z krawędzi pola karnego.

Choć Newcastle nadal przeważało, bramkarz Hashtagu, Frankie Angel, był w doskonałej formie, po świetnych interwencjach Jasmine McQuade i Katie Barker.

Ta odporność została nagrodzona, gdy Sammy Rowland stworzył jedyną szansę Hashtagowi w drugiej połowie — dobiegł do linii bocznej, wylosował bramkarza Grace Donnelly i dośrodkował dla Phoebe Williams, aby na 20 minut przed końcem zespół z Essex wyprowadził na prowadzenie.

Chociaż rezerwowy Bailey-Gayle miał szansę na wygraną w końcówce i upadł po apelacjach karnych, Hashtag nieprzerwanie zdobył swoje pierwsze trofeum na tym poziomie.

Uwaga Newcastle skupi się teraz na lidze, w której mają 12-punktową przewagę w Narodowej Lidze Kobiet Północ, choć mają dwa mecze do rozegrania, walcząc o awans do Mistrzostw Kobiet.

Są jedyną profesjonalną drużyną w lidze, która dokona zmiany latem tego roku, aby przyspieszyć swój awans w ligach.

Współwłaścicielka Amanda Staveley bardzo zainteresowała się ich rozwojem, a skład przeszedł poważną ewolucję w ciągu 12 miesięcy, włączając w to pozyskanie kapitana Amber-Keegana Stobbsa, regularnie grającego na poziomie drugiej ligi.

Ich następny mecz rozegrają 31 marca u siebie z Liverpool Feds – do zapewnienia sobie tytułu potrzebne są jeszcze dwa zwycięstwa.