Według raportu trzy osoby, w tym duchowny Kingsley Orshase, zginęły w zeszły piątek we wspólnocie Tse-Abir Azer w Kadarko, a trzy inne osoby zastrzelono w niedzielę rano.

Przewodniczący Zjednoczonego Stowarzyszenia Rolników Kadarko, UFAK, Denis Utsa, który w poniedziałek potwierdził dziennikarzom atak, powiedział, że napastnicy zaatakowali okolicę około godziny 16:00 w piątek, zabijając na miejscu dwie osoby.

Powiedział, że trzecia ofiara, Orshase, zmarł w sobotę w szpitalu.

Utsa dodał, że wiele innych ofiar odniosło obrażenia postrzałowe różnego stopnia.

Opowiadając, co się wydarzyło, Utsa powiedział, że ofiary łowiły ryby w pobliskiej rzece w rejonie Tse-Abir Azer, kiedy zaatakowali je uzbrojeni mężczyźni.

Ujawnił również, że w ataku odwetowym zginął pastor Fulani.

„22 marca około godziny 16:00 rolnicy z Tiv w rejonie Tse-Abir Azer w Kadarko udali się na ryby, a uzbrojeni bandyci zaatakowali ich nad rzeką, w wyniku czego w odwecie zginęło dwóch rolników i jeden Fulani.

„Napastnicy wtargnęli do odbudowanych osiedli IDP, a dziesiątki z nich uciekły do ​​Kadarko i Gizy w poszukiwaniu schronienia. Wielu rolników wewnętrznie przesiedlonych zostało rannych.

„W niedzielę zginęło trzech rolników Eggon, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych do sześciu w ciągu dwóch dni” – powiedział Daily Trust Newspaper.

Na dzień sporządzania niniejszego raportu nie było oficjalnego potwierdzenia zdarzenia ani ze strony rządu, ani organów bezpieczeństwa.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here