Wyatt Langford, kandydat nr 1 drużyny Texas Rangers i wybrany z numerem 4 w drafcie MLB w 2023 r., wyprowadzi drużynę Rangers z obozu, powiedział w piątek dziennikarzom menadżer Bruce Bochy. Langford dołączy do pierwszego bazowego Los Angeles Angels Nolana Schanuela jako pierwsi gracze z draftu na rok 2023, którzy dostaną się do głównych lig.

Awans Langforda do wielkich lig był błyskawiczny. Po występie na Florydzie zadebiutował 28 lipca w Arizona Rookie League. 4 września osiągnął poziom Triple A i przez krótki czas był nawet rozważany jako dodatkowy dodatek po sezonie do drużyny Rangers, która zdecydowała się nie dodawać go do drużyny Rangersów. skład i ostatecznie wygrali swoje pierwsze World Series. Podczas swojego zawodowego debiutu w zeszłym sezonie Langford osiągnął wynik 0,360/0,480/0,677 z 10 home runami i wynikiem 36:32 BB:K. Ukradł także 12 baz i wbił 30 w zaledwie 44 rozegranych meczach.

Langford wszedł na rynek tej wiosny jako osoba spoza składu zaproszona na obóz Rangersów i mając jedynie zewnętrzne szanse na dostanie się do składu w dniu otwarcia, biorąc pod uwagę głębokość pola drużyny Rangers, do którego należy bohater posezonowy na sezon 2023 Evan Carter (również debiutant), All-Star 2023 Adolis García i regularny Leody Taveras w 2023 roku. Jednak Langford osiągnął wynik 0,388/0,446/0,796 przy sześciu zdobytych bramkach i 19 RBI w 17 meczach tej wiosny, co wystarczyło, aby Rangersi zdecydowali się na zerwanie obozu z drużyną. Jeśli pozostanie w składzie przez cały sezon i zdobędzie tytuł Debiutanta Roku, Rangersi otrzymają dodatkowe wynagrodzenie za wybór draftu zgodnie z układem zbiorowym MLB.

Przed sezonem Langford zajmował 6. miejsce w rankingu ligi MLB SportowiecKeith Law, który tak powiedział o 22-latku:

„To elektryzujący ofensywny zawodnik, biegacz z 70 punktami (w skali zwiadowczej 20–80), który może poszczycić się płynnym, mocnym zamachem prawą ręką, podczas którego pozostaje bardzo stabilny w kontakcie, obracając biodra na czas, aby przenieść ciężar, nie tracąc równowagi. , wypuszczając piłkę w powietrze z dużą ilością soku. Jest wystarczająco szybki, aby grać na środku, ale na Florydzie gra na lewej stronie, po części dlatego, że mieli plusowego obrońcę na środku, ale przede wszystkim dlatego, że Langford nie pokazał jeszcze nawet solidnego instynktu na boisku. To powiedziawszy, jeśli to, czego dokonał na skromnej próbce w profesjonalnej piłce, jest jakąkolwiek wskazówką, mógłby grać na szóstej bazie, w górnej części pola lub gdziekolwiek indziej i nadal być graczem wywierającym wpływ, ponieważ wygląda, jakby naprawdę miał zamiar trafić i umieścić 25– 30 piłek w siedzeniach też.

Langford rozpocznie sezon jako jeden z faworytów do tytułu Debiutanta Roku AL, wraz z Carterem, swoim kolegą z drużyny z pola Rangers, który 62 września w barwach Teksasu uzyskał wynik 0,306 przy pięciu zdobytych bramkach w drużynie Teksasu, a następnie trafił 0,300 po sezonie.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: John E. Moore III / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here