TAMPA, Floryda — Spencer Turnbull zrobił w piątek coś niezwykłego — przynajmniej niezwykłego jak na standardy wiosennych treningów. Ubrał się w pełny mundur i przez cały mecz ligi grejpfrutowej siedział w Bullpen Philadelphia Phillies bez rzucania. Turnbull nigdy w swojej karierze zawodowej nie odpoczywał. Phillies powiedzieli mu, że może rzucić, ale nie mieli zamiaru go wykorzystywać.

„Chcemy, aby przyzwyczaił się do codziennej obecności na boisku” – powiedział menadżer Phillies Rob Thomson. „Po prostu jestem mentalnie i emocjonalnie gotowy do gry”.

Tak więc w sobotę drużyna Phillies planowała, że ​​Turnbull rozegra trzy rundy w ramach odciążenia. Jednak na godzinę przed pierwszym wyciągiem plan się zmienił. Taijuan Walker nie czuł się dobrze po zagraniu w piłkę w sobotni poranek. Zatem Turnbull wystartował przeciwko New York Yankees, ponieważ obecnie prawdopodobnie należy do drużyny Phillies.

„Dlatego masz całą głębię” – powiedział Thomson.

Phillies po prostu nie spodziewali się, że wykorzystają to tak szybko. Więcej o sytuacji Walkera będą wiedzieć w niedzielę. W sobotę został zbadany przez lekarza na Florydzie po tym, jak skarżył się na sztywność ramion przed rutynową sesją w Bullpen.

„Nie powiedział bólu” – powiedział Thomson. „Powiedział tylko, że nie czuje się z tym dobrze”.

Nawet jeśli egzaminy wypadły pomyślnie, Walker już miał zaległości. Nie rozpocznie zgodnie z planem poniedziałkowego wiosennego finału. Jest prawie pewne, że rozpocznie sezon na liście kontuzjowanych.

Źródło Walkera zostało przerwane trzy razy. Opuścił kilka dni wcześniej obozu, aby zająć się sprawami osobistymi. Następnie zgłosił ból prawego kolana, który opóźnił jego postęp. Kiedy zostaje rzucony, wyniki nie są dobre, ale jeszcze bardziej niepokojące jest to, że jego umiejętności są zmniejszone. Jego szybka piłka osiągała prędkość około 90 mil na godzinę.

Zapytany po starcie na początku tygodnia, jak czuje się jego kolano, Walker nie wyraził żadnych obaw.

„Świetnie” – powiedział. „To znaczy, czuję, że moje ciało porusza się teraz bardzo dobrze. Bardzo wysportowany. Szybkie poruszanie się i takie tam. Naprawdę robiliśmy sobie jaja. Pracuję naprawdę ciężko.”

Na razie jest to szansa, której Turnbull się nie spodziewał. Detroit odrzuciło go po tym, jak uzyskał 6,79 ERA w 57 rundach (licząc pracę nieletnich) w 2023 r. Zwolnił swojego agenta, zatrudnił Scotta Borasa i złożył dwie skargi przeciwko klubowi za zdegradowanie go do nieletnich, gdy twierdził, że był kontuzjowany. Tygrysy później cofnęły opcjonalne przydziały, aby przyznać Turnbullowi pełny rok służby.

Następnie Tygrysy odmówiły mu zawarcia kontraktu na rok 2024.

Detroit było jedyną organizacją, jaką znał Turnbull. Podpisał kontrakt o wartości 2 milionów dolarów z Phillies, którzy wyobrażali sobie go jako głębokość rotacji. (Turnbull ze względu na staż musiałby zgodzić się na przydział do niższej ligi). Teraz jest bardziej integralną częścią rywalizującej drużyny.

„To było cudowne” – powiedział Turnbull. „Nie mogę powiedzieć o nim wystarczająco dużo dobrych rzeczy. Bardzo różne. Zupełnie inne wibracje, na wiele różnych sposobów. Jak dotąd bardzo mi się to podoba i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Cieszę się każdą sekundą.”

Turnbull rzucił 51 narzutów w trzech bezbramkowych rundach w sobotę przeciwko Yankees. Oparł się o szeroki suwak, którym zaczął rzucać tej wiosny; Turnbull rzucił 18 razy do pałkarzy Yankees. Uderzył Aarona Judge’a patrzącego na zamiatarkę.

Turnbull rzuca różnymi odmianami suwaka. Potrafi nim manipulować. Giancarlo Stanton sapnął przy prędkości 87 mil na godzinę, co zmyliło Caleba Cothama, trenera miotaczy Phillies.

“Co to było?” – zapytał Turnbulla.

„To był zamiatacz” – powiedział Turnbull. „Po prostu rzuciłem to w cholerę”.

Turnbull jest myślicielem. Spędził większą część wiosny zadając pytania – kolegom z drużyny, trenerom, trenerom lekkoatletycznym, trenerom siłowym i każdemu, kto się do niego zbliżył. Jego rozwód z Tygrysami był niejasny i zaskakujące było podpisanie przez niego gwarantowanego kontraktu z pierwszoligową drużyną – zwłaszcza z drużyną, która ma zamiar wygrywać.

Nie jest znany ze swoich poleceń. Wiosną Phillies próbowali różnych rzeczy, aby to poprawić. W najlepszym przypadku potrzeba trochę więcej czasu; może Turnbull mógłby przejść do Triple A i wdrożyć kilka innych pomysłów z nowej organizacji. Zespół Phillies wyobrażał sobie Dylana Coveya jako długiego mężczyznę, ale na początku tego miesiąca Covey zranił się w ramię. Będzie mu brakować czasu.

Phillies będą więc musieli przyspieszyć sprawę z Turnbullem. Od 2019 r. nie rzucał więcej niż 57 rund w sezonie – pomiędzy drużynami major i juniorami. W 2022 r. w ogóle nie rzucał, gdy wracał do zdrowia po operacji Tommy’ego Johna. Powiedział, że kontuzja szyi i pęknięty paznokieć wykoleiły jego sezon 2023. Można się zastanawiać, ile rund Turnbull może zaliczyć w 2024 r., ale stwierdził, że tej wiosny czuje się zdrowy.

„Ubiegły rok był naprawdę dziwny” – powiedział Turnbull. „Nie użyłbym tego jako żadnego punktu odniesienia dla rzeczy fizycznych”.

I czuje się bardziej komfortowo w roli wyjściowej.

„Jest interesujący” – powiedział Garrett Stubbs, który przyłapał go w sobotę po raz pierwszy.

„Zadaje ciosy” – powiedział Thomson. „Tęskni za beczkami. Musi kłamać. Ma taki duży suwak. … Lubię go. Ma doświadczenie i był już na tym poziomie.”

Sytuacja kadrowa jest w tym momencie nierozwiązana. Phillies opuszczą Florydę w poniedziałek. Nie zabiorą ze sobą Oriona Kerkeringa; rozpocznie sezon na liście kontuzjowanych, ponieważ nie jest przygotowany po prawie trzech tygodniach nieobecności z powodu choroby. Jeśli Turnbull włączy się do rotacji, pozostaną trzy posady w pensjonacie byków.

Prawdopodobnie jednym z nich wyląduje Luis Ortiz. Rzuca uderzeniami i może rzucać wiele rund. Ścieżką najmniejszego oporu jest przekazanie pozostałych dwóch stanowisk Yuniorowi Marte i Connorowi Brogdonowi. Żaden z nich nie był świetny tej wiosny, szczególnie Brogdon, który w sobotę ponownie miał problemy.

Phillies podoba się to, co tej wiosny zrobił José Ruiz, prawy obrońca spoza składu. Mógł wcisnąć się do zespołu. Phillies mogliby również złożyć wniosek o zrzeczenie się umowy lub podpisać kontrakt z kimś, kto nie znalazł się w składzie innego klubu, gdy nastąpią cięcia w lidze.

Thomson powiedział, że nie podjęto żadnych decyzji z pola. Jednak w ten weekend wiele wskazywało na to, że Phillies mogą wprowadzić do składu na dzień otwarcia zarówno Johana Rojasa, jak i Cristiana Pache’a, co pozostawi Jake’a Cave’a w zawieszeniu.

Jeszcze przed problemami z barkiem Walkera narastały obawy o weterana, który pracuje już drugi rok z czteroletniego kontraktu wartego 72 miliony dolarów. Może ramię wyjaśnia mierne rzeczy, które pokazał tej wiosny.

„Za każdym razem, gdy facetowi zdarza się coś takiego późną wiosną” – powiedział Thomson – „jesteś trochę zaniepokojony”.

Phillies dowiedzą się więcej w niedzielę. Jednak w sobotę wiedzieli, że Turnbull jest dla nich ważniejszy niż dzień wcześniej, kiedy siedział w zagrodzie, żeby przekonać się, jakie to uczucie.

(Zdjęcie Spencera Turnbulla: Reinhold Matay / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here