Rząd stanu Lagos ogłosił trzygodzinne objazdy w związku z montażem niektórych elementów kładki dla pieszych przy Ikeja Along.

Komisarz ds. transportu Oluwaseun Osiyemi ogłosił to w piątkowym oświadczeniu.

Osiyemi powiedział, że ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych w Ikeja, łącząc się ze stacją kolejową Ikeja, aby uzyskać dostęp do czerwonej linii transportu zbiorowego Lagos Rail.

Powiedział: „Rząd stanu Lagos skieruje ruch na PWD w kierunku osi „Ile Zik” autostrady Lagos Abeokuta jutro w sobotę 23 marca i niedzielę 24 marca w godzinach od 5:00 do 8:00 (3 godziny) każdego dnia.

„Plan zmiany trasy przewiduje montaż kilku istotnych elementów trwającej budowy kładki dla pieszych w Ikeja Along”.

Komisarz wymienił alternatywne trasy wytyczone dla kierowców, z których będą mogli korzystać we wczesnych godzinach porannych w ciągu dwóch dni.

Osiyemi powiedział: „Ruch z Abule Egba do Oshodi zostanie przekierowany na Agege Motor Road przez „Ile ZIk”, aby połączyć drogę Akanni Doherty z aleją Oba Akran i kierować się do Kodesoh, aby uzyskać dostęp do rampy lotniska w celu połączenia Bolade/Oshodi.

„Ruch jadący do Dopemu/Abule Egba z Bolade/Oshodi zostanie przekierowany na Works Road przez PWD w kierunku Oba Akinjobi Way, aby uzyskać dostęp do nowo wybudowanej wiaduktu Ikeja w kierunku Agege Motor Road, aby dotrzeć do żądanych miejsc docelowych”.

Osiyemi powiedział, że objazdy zostały celowo ustalone na weekend i wczesne godziny poranne.

Zapewnił, że stanowy personel zarządzający ruchem będzie na miejscu, aby zarządzać dojazdami i minimalizować niedogodności.

Odnosząc się do innego wydarzenia, Osiyemi powiedział, że zaplanowana renowacja mostu Asolo w osi Ikorodu doprowadzi do odwrócenia się od mostu od 23 marca.

Powiedział: „W wyniku renowacji most Asolo zostanie częściowo odgrodzony kordonem od Mile 12 do Ogolonto.

„W związku z tym na dwóch etapach prac naprawczych kierowcom zapewniono następujące rozwiązania alternatywne.

„W pierwszym etapie projektu, w pierwszej fazie naprawy, kierowcy udający się z Ketu do garażu Ogolonto/Ikorodu zostaną skierowani do korytarza BRT z przystanku autobusowego Orita Aje i zejdą z pasa w warsztacie mechanicznym, aby kontynuować podróż.

„Kierowcy jadący pasem serwisowym w kierunku osi Ketu/Mile 12 z garażu Ogolonto/Ikorodu zostaną skierowani do korytarza BRT w warsztacie mechanicznym i wyjdą na przystanek autobusowy Orita Aje/Ajegunle, aby kontynuować podróż”.

Przeczytaj także

Osiyemi powiedział, że w drugiej fazie projektu kierowcy jadący do Ikorodu w stronę garażu Ogolonto/Ikorodu z osi Ketu/Mile 12 utrzymają pas serwisowy, podczas gdy wszystkie autobusy BRT zostaną skierowane na pas serwisowy zjazdem Ajegunle, aby kontynuować podróż .

Dodał: „Wszyscy kierowcy (autobusy prywatne/komercyjne i autobusy BRT) w kierunku osi Ketu/Mile 12 od garażu Ogolonto/Ikorodu będą kontynuować podróż pasem serwisowym za mostem Asolo, podczas gdy wszystkie autobusy BRT zostaną skierowane na pas BRT przez Ajegunle wlot.”

Osiyemi błagał kierowców poruszających się korytarzem o cierpliwość, ponieważ rząd stanowy wdrożył niezbędne środki, w tym urzędników odpowiedzialnych za zarządzanie ruchem i oznakowanie drogowe, w celu złagodzenia niedogodności.

Obserwuj kanał Eagle Online na WhatsApp

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here