Stan Michigan zatrudni Dusty’ego Maya z drużyny Florida Atlantic na stanowisko trenera męskiej koszykówki – ogłosił w sobotę dyrektor szkoły Santa Ono. Poinformowało o tym źródło poinformowane o transakcji Sportowiec że maja i szkoła zgodziła się na warunki pięcioletniego kontraktu.

May, która dorastała w Bloomington w stanie Indiana i przez cztery lata pracowała jako menadżerka studentów Hoosiers pod okiem Boba Knighta, spędziła sześć sezonów w FAU, prowadząc drużynę Owls do pierwszego Final Four programu w 2023 roku. Tegoroczny zespół, w którym wystąpili wszyscy kwalifikujący się zawodnik z ubiegłorocznej drużyny Final Four, osiągnął w sumie wynik 25-9 i zajął 7. miejsce w TOP 25 AP. Jednak drużyna Owls odpadła w piątek w pierwszej rundzie turnieju NCAA, przegrywając z numerem 7 w tabeli. 9 rozstawionych Northwestern 77-65 po dogrywce.

15 marca stan Michigan ogłosił, że główny trener Juwan Howard nie wróci po burzliwym sezonie, który obejmował dramaty poza kortem i fatalne wyniki na korcie. Wolverines zakończyli mecz z wynikiem 8-24, ustanawiając nowy rekord programowy pod względem strat w jednym sezonie.

Maj zwyciężył w miejscu, w którym nikt wcześniej nie zwyciężył. Przed pojawieniem się maja FAU nigdy nie zanotowało trzech kolejnych zwycięskich sezonów w rozgrywkach ligowych, a tylko dwukrotnie udało jej się ustanowić kolejny zwycięski rekord ligowy. May notowała rekordy zwycięstw w ciągu ostatnich trzech lat FAU w Conference USA i przedłużyła passę do czterech z rekordem 14-4 w pierwszym sezonie szkoły w AAC. Maj to przede wszystkim relacje. Jego gracze patrzą na niego jak na ojca.

Zespoły May rozkładają boisko, strzelają dużo trójek i wiedzą, jak grać w kosmosie. Kiedy dostał się do FAU, jego plan zakładał międzynarodową rekrutację wykwalifikowanego, dużego człowieka, który potrafiłby rozciągnąć podłogę, ponieważ wszyscy najlepsi w C-USA byli atletycznymi ochraniaczami felg. Na pierwszym roku każdy środkowy strzelał 100 dodatkowych trójek po każdym treningu. Udowodnił, że potrafi się przystosować, kiedy FAU wylądowała bardziej tradycyjnym, mocnym uderzeniem od tyłu do kosza w osobie Vladislava Goldina.

„To ogromny talent” – powiedziała May Sportowiec W tym roku. „Możesz zdobyć talent na wysokim poziomie, musisz dowiedzieć się, jak go wykorzystać”.

W defensywie drużyny May starają się utrzymać niski wskaźnik asyst i sprawić, aby zespoły zdobywały punkty w izolacji lub w środkowej strefie. Jego zespoły grają liczebnie i wykorzystując swoje mocne strony.

May był najbardziej poszukiwanym trenerem w tym cyklu, zainteresowane były także Louisville, Vanderbilt i Wirginia Zachodnia.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Brad Penner / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here