TAMPA, Floryda — Rankiem po tym, jak drużyna New York Mets podpisała z JD Martinezem roczną umowę, Pete Alonso wściekł się, gdy trafnie przytoczył niektóre z wyróżnień zawodowych nowego nabytku.

• Sześciokrotny All-Star

• Trzykrotny Srebrny Slugger

Alonso zauważył również, że Martinez byłby jedynym zawodnikiem Mets, który wygrał World Series. Kilka minut później w piątek w klubie Metsów Francisco Lindor tuż nad głową wymienił niektóre statystyki Martineza za 2023 rok.

• Średnia odbicia 0,271

• 33 home runy

Lindor nie pamiętał dokładnej liczby RBI Martineza (103) — „104? … 107?” Lindor powiedział – ale wtedy nie musiał. Było jasne, że weterani i działacze Mets rozumieli, co obecność Martineza może oznaczać dla ich szans na play-offy.

„To po prostu niewiarygodny gracz” – powiedział Alonso. „To, co jest w stanie wnieść każdego dnia i konsekwentnie rok po roku, jest ogierem. Zamierza wydłużyć nasz skład i będzie miał ogromny udział w naszym tegorocznym sukcesie.”

Lindor powiedział: „To ktoś, kto na pewno nam pomoże”.

19 marca FanGraphs przewidywał, że Mets wygrają 80 meczów, mając 27% szans na przejście do play-offów. Do piątku liczby te wzrosły do ​​81 meczów i 31,5 procent. Mały, ale znaczący.

Za trzema przewidywanymi zwycięzcami dywizji FanGraphs podaje dziewięć drużyn, które mają kursy na play-offy wahające się od 23,4 procent (Cincinnati Reds) do 56,1 procent (Philadelphia Phillies). Przy trzech uczestnikach z dziką kartą pole zdolnych drużyn wydaje się zatłoczone. Zwiększenie tych szans, nawet marginalne, można uznać za znaczące.

Jednak rywalizującym skautom nadal nie podobają się szanse Metsów nad innymi klubami. Jako obawę podają początkowy pitching klubu. Jednak mając Martineza w składzie, jedna osoba powiedziała: „Powinni dać radę”.

„On bardzo nam pomoże” – powiedział Alonso. “Jestem naprawdę podekscytowany.”

Właściciel Steve Cohen tak bardzo podzielał tę opinię, że w czwartkowy wieczór wysłał do Brandona Nimmo i Lindora SMS-a, który przynajmniej częściowo brzmiał: „JD Martinez”. Lindor nie rozwinął szerzej treści tekstu. Być może nic więcej nie trzeba było mówić.

„Cieszę się, że jest z nami” – powiedział Lindor. „Od dłuższego czasu jest jednym z najlepszych strzelców w lidze”.


Alonso opisał Martineza jako „uczonego uderzającego”. Tak wielu graczy postrzega Martineza, który wiele lat temu znacznie wyprzedził konkurencję, kiedy zmienił swoje podejście i zamach. Ale weteran slugger to także typ gracza, który potrzebuje pewnej liczby uderzeń w ataku, aby poczuć się gotowym na mecze w najwyższej lidze.

W związku z tym Martinez udzielił drużynie Mets zgody na start w niższych ligach, aby przygotować wystarczającą liczbę odbijaczy, co potwierdziła osoba przeszkolona w tej sprawie.

Martinez rozpoczynający sezon w juniorach opuścił Mets z kilkoma interesującymi decyzjami dotyczącymi składu drużyny na dzień otwarcia.

Choć Mark Vientos — praworęczny pałkarz, taki jak Martinez — wydaje się być pozbawiony stałego czasu gry, gdy wszyscy są dostępni, możliwe, że Mets wykorzystają go na początku sezonu. W piątek podczas swojego pierwszego ataku Vientos zaliczył piąty home run na wiosennym treningu.

„Najważniejszą rzeczą w przypadku Marka jest to, że po prostu kontynuuje to, co robił, a pojawią się nowe możliwości” – powiedział menadżer Mets Carlos Mendoza. Mendoza nie chciał komentować Martineza, ponieważ umowa Martineza stanie się oficjalna dopiero po przejściu badania lekarskiego. Mendoza również nie powiedział, kto był pierwszym trzecim bazowym, ale od początku obozu wydawało się, że jest to Baty, leworęczny pałkarz.

Mendoza powiedział, że nie byłoby niemożliwe umieszczenie w składzie obu młodych zawodników, nawet jeśli jeden z nich nie pełniłby stałej roli, ale dodał, że klub musi rozważyć, co jest najlepsze dla zespołu i co jest najlepsze dla ogólnego rozwoju zawodnika.

Mendoza powiedział, że w piątek rozmawiał z 24-letnim Vientosem, żeby sprawdzić, co się z nim dzieje, i powiedział mu: „Po prostu bądź sobą”.

„Odgrywa ogromną część naszej przyszłości tutaj, a także naszej teraźniejszości” – powiedział Mendoza. „Dostanie szansę. To tylko jeden z tych, w których zobaczymy, co się stanie. ”

Vientos powiedział, że o podpisaniu kontraktu Martineza dowiedział się od swojego agenta. W piątek w krótkim wywiadzie zapytano go, co jako pierwsze przyszło mu na myśl. Po kilku chwilach zastanowienia powiedział: „Dobry odbiór dla zespołu” – powiedział.

Vientos powiedział wcześniej wiosną, że gra z chipem na ramieniu, a dzisiejszy home run był dobrym znakiem, że tak będzie dalej. Poproszony o ocenę swojej wiosny Vientos powiedział: „Czuję, że wykorzystałem szansę, którą dostałem”.

Jeśli Mets przeniosą Vientos, nadal będą mieli jedno wolne miejsce na ławce rezerwowych. Wśród opcji są leworęczni pałkarze DJ Stewart, który ma opcję grania w niższej lidze, oraz Ji-Man Choi, który może zrezygnować ze podzielonego kontraktu.


Po tym, jak wiele opinii wywołało brak ochrony Alonso w składzie, jeden z oceniających poruszył temat w nowy sposób: Kto chroni Martineza? Zdaniem skauta, w zeszłym sezonie Martinez w dalszym ciągu miażdżył szybkie piłki, ale widział ich też mniej i ta tendencja może się utrzymać. Może także widzieć mniej narzutów w strefie uderzenia.


Wiele osób sugerowało, że Martinez zawsze uważał Mets za preferowane miejsce lądowania. Oprócz zaakceptowania odroczenia transferu (co jest ważne dla klubu ze względu na konsekwencje związane z podatkami od luksusu), Martinez wziął mniej pieniędzy za grę w Mets zamiast w San Francisco Giants, podają źródła ligowe.

(Zdjęcie JD Martineza: Jayne Kamin-Oncea / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here