Wciąż napływają wyróżnienia dla Ilii Topurii (15-0-0). Ostatni w Gruzji. Mistrz UFC w wadze piórkowej przebywa od kilku dni w swoim kraju i cieszy się sympatią całego narodu gruzińskiego. I o ile kilka godzin temu otrzymał z rąk prezydenta Gruzji Order Honoru, o tyle dzisiaj został okrzyknięty brawami publiczności na przedpremierowym meczu Gruzja – Luksemburg Play Off o Euro 2024.

Topuria wskoczył na boisko Boris Paichadze Dinamo Arena w Tbilisi z mistrzowskim pasem przerzuconym przez ramię. Zostało docenione. Jak eminencja. Zrobił zdjęcia z trenerem Kvaratskhelią… wszyscy chcieli z nim pozować, który jest już europejską osobowością sportową. I globalne. Swoją drogą pierwszy mistrz UFC w wadze piórkowej na Starym Kontynencie od czasów Conora McGregora.

Zawodnik urodzony w Halle (Niemcy) w tym tygodniu „wrócił do domu”, aby świętować tytuł zdobyty na UFC 298. W ubiegły poniedziałek na międzynarodowym lotnisku w Tbilisi powitało go kilka tysięcy osób, a wszędzie, gdzie się pojawił, szaleństwo wybuchło w tych dniach. Został bezpośrednio zaproszony przez premiera kraju Irakli Kobakhidze, którego rząd potwierdził już, że obywatelstwo gruzińskie „El Matadora” zostanie zachowane pomimo uzyskania przez niego w ostatnich dniach obywatelstwa hiszpańskiego. Zrobiono by wyjątek, jak MARCA wyjaśniła już kilka tygodni temu.

Ilia Topuria, przypomnijmy, zawsze określał siebie jako Hiszpana-Gruzina. Hiszpania, kraj, który go przyjął i którego flagi broni w każdej bitwie; Gruzja, kraj jego pochodzenia, kraj jego rodziny i miejsce, w którym mieszkał przed przybyciem do Alicante, gdzie osiadł i dorastał jako zawodnik MMA. Kiedy walczy w UFC, nosi także flagę „Wschodniej Iberii”.

„Czuję się super Hiszpanką, czuję się też Gruzinką, to jakby mieć dwójkę dzieci. Kiedy mnie pytasz, nie możesz wybierać pomiędzy nimi dwoma. Kochasz ich oboje jednakowo… Nie możesz. Moi rodzice pochodzą z Gruzji i jeśli mnie potniecie, wypłynie gruzińska krew, ale poziom dojrzałości, jaki nabyłam w Hiszpanii, to tam odnalazłam swój zawód, swoją pasję, moją rodzinę, tam mieszka mój syn, mam swój dom, swoje Przyjaciele, wszystko jest w Hiszpanii” – oznajmił Topuria w swoim dniu.

Nawiasem mówiąc, impreza A Hiszpanii i Gruzji z innym bohaterem poza Ilia Topuria: został wygwizdany przez Hiszpana Sáncheza Martíneza.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here