W czwartek nigeryjska marynarka wojenna wysłała siedem statków i dwa helikoptery, aby zapewnić skuteczne morskie służby poszukiwawczo-ratownicze na wodach Nigerii.

Rozmieszczenie obejmowało inne obiekty i statki patrolowe Nigeryjskiej Agencji Administracji Morskiej i Bezpieczeństwa.

Oficer flagowy Dowódca Zachodniej Marynarki Wojennej, kontradmirał Mustapha Hassan, odebrał operację o kryptonimie „Ćwiczenia szybkiego reagowania” na pokładzie nigeryjskiego statku marynarki wojennej KADA.

Hassan powiedział, że ćwiczenia miały na celu zapewnienie skutecznych służb poszukiwawczo-ratowniczych na morzu, aby ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych i mienia.

Powiedział: „To ćwiczenie obejmuje rozmieszczenie odpowiednich zasobów morskich, wyposażonych do operacji zarządzania katastrofami morskimi.

„Ćwiczenia mają na celu przyczynienie się do bezpieczeństwa życia na morzu w środowisku morskim Nigerii i Zatoki Gwinejskiej poprzez zapewnienie szybkiej i terminowej reakcji na wypadki morskie.

„Ćwiczenia dadzą statkom zachodniej floty możliwość ponownej oceny ich możliwości w zakresie wymiany informacji poprzez skuteczną komunikację, a także przetestowania ich zdolności do prowadzenia misji ratowniczych na morzu.

„W równym stopniu oceni możliwości nigeryjskiej marynarki wojennej, między innymi w zakresie obserwacji i specjalnych operacji powietrznych”.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie nie mogą być powielane, publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane w całości ani w części bez uprzedniej wyraźnej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here