Hhistoria od Liga Endesy. Marcelinho Huertas, rozgrywający Lenovo Tenerife, wystąpił w derbach Wysp Kanaryjskich przeciwko Dreamland Gran Canaria w ramach Movistar Game Day- najlepszym asystentem w historii ACB. Brazylijczyk posiadający włoski paszport oddał czwartą asystę, po własnym dośrodkowaniu dla Shermadiniego, w 17. minucie meczu z Santiago Martín de San Cristóbal de La Laguna, zdobywając 2897. asystę przy koszu. Pablo Laso, kolejny legendarny rozgrywający, zostaje w tyle.

ZDJĘCIE ACB

On Włoch-Brazylijczyk mierzący 1,91 mi 40 lat (25 maja kończy 41 lat) historyczna superklasyfikacja dla Pabla Lasobyły trener Realu Madryt, który w ciągu 21 sezonów zdobył łącznie 2896 zawodników i kieruje tą statystyką od 21 lat, po przejściu na emeryturę w 2003 roku. Huertas od 17 lat występuje w najważniejszych krajowych rozgrywkach.

Zmiana przywództwa 32 lata później

To pierwsza zmiana na pozycji lidera ligi pod względem asyst od 32 lat, odkąd sam zawodnik Pablo Laso po raz ostatni w sezonie 1991/92 wyprzedził José Luisa Llorente, kolejną legendę Madrytu. Koronacja Huertasa, najlepszego asystenta ostatnich lat, nastąpiła w derbach Kanaryjczyków, kiedy to udało mu się utrzymać średnią 6,4 podań, co potwierdza kampanię, w której jest liderem.

Jego panowanie, podobnie jak jego poprzedników, będzie długie. Tak naprawdę w historycznej Top 10 oprócz niego znajduje się tylko dwóch innych aktywnych zawodników, którzy są na ostatnim etapie swojej kariery i są przed nią bardzo daleko: madryccy gracze Sergio Llull, siódmy w tym rankingu z 1831 asystami i Sergio Rodríguez, piętnasty z 1613 asystami.

ZDJĘCIE ACB

Sady po trzech latach gry w lidze zebrał prawie 3000 podań w pięciu zespołach Joventut (243 asysty), jedna w Bilbao (146), cztery w Baskonii w dwóch etapach (777), cztery w Bara (685) i ostatnie pięć w Lenovo (ponad 1040), gdzie dał się poznać jako jeden z najlepszych w historii pod tym względem.

Historyczne także w rozegranych meczach

Laso potrzebował 624 meczów (jest piętnasty pod względem rozegranych meczów), aby zdobyć te 2896 podań, a Marcelinho go prześcignie z kilkoma dodatkowymi, ponieważ zagrał już 649, czyli dziesiąty najczęściej grany. A ma w zasięgu dziewiąte miejsce Alberto Herrerosa (654) i ósme miejsce Frana Vzqueza. Huertas zasłużył już na uprzywilejowane miejsce w Olimpie Legend Ligi ACB.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here