HNieco ponad miesiąc minął od gali UFC 298, na której w Anaheim zmierzyli się Aleksander Volkanovski (26-4-0) i Ilia Topuria (15-0-0). Wieczór, który ukoronował zawodnika z Alicante i uczynił go dominatorem wagi piórkowej. A mimo upływu czasu… nadal pozostawia refleksje. Ostatni, bardziej niż autorytatywny głos: Islam Machaczow (25-1-0). Numer 1 w kategorii funt za funt i król wagi lekkiej. A Rosjanin znokautował „Volka”… w październiku ubiegłego roku.

Oczywiście Volkanovski wrócił zbyt wcześnie

Islam Machaczow

„Oczywiście wróciłeś za wcześnie” – analizuje Islam zapytany w „MMA Junkie” o to, jak jego dawny rywal (w 2023 roku pokonał go dwukrotnie w przybieraniu na wadze Australijczyka) zmierzył się z walką z Topurią.

„Alex to dobry zawodnik, jest wojownikiem, wszyscy o tym wiedzą. Może walczyć każdego dnia. Ale zawsze mówiłem, że jego zespół jest bardzo zły, ponieważ ten błąd nie jest błędem Alexa. To błąd, który popełnił zespół, bo musiał z nim usiąść i powiedzieć: „Hej, jest za wcześnie” – dodaje ten z Dagestanu.

Zawsze mówiłem, że jego zespół jest bardzo zły, ponieważ ten błąd nie jest błędem Alexa

Islam Machaczow

POBIERZ OBRAZY.

Volkanovski, który już swego czasu mówił, że nie przygotował najlepiej drugiej walki z Machaczowem, został znokautowany w pierwszej rundzie gali UFC 294 po efektownym wysokim kopnięciu Rosjanina. „Miał bardzo zły KO (jego, red.) i mocny w swojej ostatniej walce. Musi odpoczywać przez co najmniej trzy lub cztery miesiące bez treningów i nic. Trzeba się trochę pozbierać i po prostu poczekać. Za wcześnie znów walczyłem. To był duży błąd. Jest wojownikiem, może wrócić, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu. Trzeba słuchać swojego organizmu i dać mu trochę czasu na regenerację” – powiedział Machaczow.

Za wcześnie znów walczyłem. To był duży błąd. Jest wojownikiem, może wrócić, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu. Musisz słuchać swojego ciała

Islam Machaczow

Teraz nie wiadomo, jaka będzie przyszłość „Volka”. Już kilka dni po porażce w Kalifornii dał jasno do zrozumienia, że ​​chce rewanżu z Ilią Topurią odzyskać pas… ale nic na ten temat jeszcze nie zostało potwierdzone.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here