Reporterzy Sekretów

Asomadu Onyinye Nk w mediach społecznościowych zażądała od firmy zapłaty za swoje inwestycje Firma ubezpieczeniowa Sanlamspółka zależna First Bank.

Frustracja Nk wyszła na jaw, gdy dała upust swoim żalom na oficjalnej stronie Sanlam na Facebooku, stwierdzając: „Gdyby tylko moje pieniądze zostały do ​​mnie przesłane. Pieniądze, które zapadły w 2021 r. i nie mogą dostać się do mojej ręki, są zabawne. Było to „daj nam 2 dni robocze” lub „daj nam 2 dni robocze”. Jak długo będę czekać?”

Po skontaktowaniu się z nią przez naszego reportera Nk szczegółowo opisała swoje wstrząsające doświadczenia z firmą Sanlam, które, jej zdaniem trwają od maja 2021 r. Mimo że jej polityka inwestycyjna dojrzała do wycofania, utrzymuje, że firma nie reaguje i nie współpracuje.

„Zacząłem z nimi tę politykę oszczędzania od 2016 roku. To jest polityka oszczędzania na 5 lat” – wyjaśnił Nk. Po drodze straciłem pracę i przestałem. Od maja 2021 r. moje pieniądze nadają się do wypłaty, ale odmówili mi wypłaty.

Nk ujawniła ponadto, że poproszono ją o otwarcie kolejnej polisy, zanim możliwe było uwolnienie jej środków. Mimo że zastosowała się do zasad dotyczących edukacji i otworzyła je w październiku 2021 r., utrzymuje, że jej próby odzyskania pieniędzy napotykały na przeszkody i opóźnienia.

„Poprosili mnie o otwarcie kolejnej polisy, zanim zapłacą mi. Otworzyłam polisę Edu w październiku 2021 r. Poprosiłam o pieniądze, a osoba, którą spotkałam, powiedziała, że ​​ponieważ nie wywiązuję się konsekwentnie z płatności, będzie mi trudno odzyskać pieniądze” – stwierdziła.

Zirytowana brakiem postępów Nk podkreśliła swoje rozczarowanie sposobem, w jaki Sanlam zajął się jej sprawą, ostrzegając innych przed inwestowaniem w firmę. Pomimo otrzymania wiadomości e-mail z poleceniem wypełnienia formularza częściowej wypłaty 98 000 jenów ze 140 000 jenów, wyraziła zaniepokojenie odliczeniem 42 000 jenów w związku z wygaśnięciem polisy.

Kilka dni później Nk odpowiedziała na kolejny post Sanlama, wyrażając swoje niezadowolenie z odliczonej kwoty. Firma odpowiedziała, podając brak zapłaty składek jako przyczynę wygaśnięcia polisy.

Jak podaje strona internetowa firmy, Sanlam Nigeria, członek Grupy Sanlam, działa jako w pełni licencjonowany i zatwierdzony przez organy regulacyjne ubezpieczyciel, świadczący swoim klientom usługi w zakresie ubezpieczeń na życie.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here