Oni są dziećmi, oni są dziećmi Główna trenerka, Desiree Ellis, chce wykorzystać zarówno przewagę u siebie, jak i wysokość, na której pracuje jej zespół, przygotowujący się do meczu z Nigeryjskim Super Falcons w kluczowych kwalifikacjach olimpijskich.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany 5 kwietnia na stadionie narodowym Moshood Abiola w Nigerii, a rewanż zaplanowano na stadion Loftus w Republice Południowej Afryki na cztery dni.

W rozmowie z SABC Sport były kapitan Banyana Banyana podkreślił strategiczne znaczenie dużej wysokości na stadionie Loftus, wskazując jednocześnie na niedawny punkt zwrotny dla Banyana Banyana podczas Pucharu Aishy Buhari w 2023 roku.

61-latek potwierdził także znaczenie nadchodzących meczów przeciwko Super Falcons, podkreślając jednocześnie, że doubleheader ma charakter „zwycięzca bierze wszystko”.

„Przyjrzeliśmy się wysokości, musimy się upewnić, że ją wykorzystamy i mamy nadzieję, że pomoże nam to szczególnie w pierwszych 15–20 minutach meczu” – powiedziała Desiree Ellis.

„Myślę, że naszym największym punktem zwrotnym był Puchar Aishy Buhari i niektórzy z naszych kluczowych zawodników nie byli dostępni na to spotkanie, ale biorąc pod uwagę rodzaj futbolu, jaki graliśmy, wiara w niego wzrosła, a to pokazuje, że ten zespół nie boi się nikogo.

„Wszyscy więc wiemy, jak ważny jest to mecz, ponieważ przegapiliśmy Igrzyska Olimpijskie w 2020 r. tak samo jak w przypadku Nigerii, ale teraz kto chce tego najbardziej?”

Obie drużyny pragną zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich, a aktualnych mistrzów Afryki z Republiki Południowej Afryki nie będzie na ostatniej edycji w Tokio.

Tymczasem Super Falcons mieli 16-letnią nieobecność na igrzyskach, a ich ostatni występ miał miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Zwycięzca starcia znajdzie się w Paryżu w tej samej grupie, co mistrzowie świata, Hiszpania, Brazylia i Japonia.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here