Wraz ze zbliżaniem się nowego sezonu może to być ostatni rok, w którym będziemy świadkami starcia Dhoniego i Rohita na boisku jako gracze swoich drużyn. Ten post na Instagramie naprawdę oznacza koniec ery IPL.

Pozornie zwyczajne zdjęcie udostępnione przez Rohita Sharmę w jego historii na Instagramie wywołało falę nostalgii wśród fanów krykieta. Na zdjęciu Rohit ubrany w blues Mumbai Indians, ściskający dłoń MS Dhoni, ubrany w żółte barwy drużyny Chennai Super Kings, obaj jako kapitanowie.

Ta znajoma scena, będąca podstawą IPL od ponad dziesięciu lat, ma teraz głębsze znaczenie. Ruturaj Gaikwad przejmuje stery od MS Dhoni w CSK, a Hardik Pandya zastępuje Rohita w Mumbai Indians. Nadchodzący sezon IPL 2024 będzie pierwszym, w którym żaden z tych kultowych liderów nie będzie u steru.

Dziedzictwo mistrzów: MS Dhoni i Rohit Sharma

Ta doniosła okazja podkreśla ogromne dziedzictwo MS Dhoni i Rohita Sharmy. Razem poprowadzili swoje drużyny do oszałamiających 10 tytułów IPL – co stanowi łączną liczbę prawie dwóch trzecich z 16 tytułów mistrzowskich turnieju.

Odkąd Rohit objął stanowisko trenera Mumbai Indians w 2013 r. (z wyłączeniem lat 2016 i 2022), zarówno CSK, jak i MI konsekwentnie docierały do ​​finałów, z nielicznymi wyjątkami. Ich wpływ na IPL był niezaprzeczalny, kształtując rdzeń indyjskiego krykieta franczyzowego.

Nastaje Nowa Era: IPL 2024

Gdy Dhoni i Rohit odchodzą na bok i przechodzą do odgrywania ról pod dowództwem nowych kapitanów, IPL wkracza w nową fazę. Ta zmiana oznacza zmianę w krajobrazie turnieju, a świeże przywództwo toruje drogę nowej erze.

MS Dhoni vs Rohit Sharma: Rywalizacja od wieków

Historia MS Dhoni i Rohita Sharmy wykracza poza wspólne kapitanowanie. Ich franczyzy, Mumbai Indians i Chennai Super Kings, mogą pochwalić się imponującym rekordem 5 tytułów IPL każda oraz 2 zwycięstwami w Lidze Mistrzów.

Te dwie drużyny od lat rywalizują ze sobą, często walcząc ze sobą w epickich bitwach. Spotkali się ze sobą aż 4 razy w finałach IPL, przy czym CSK odniosło pierwsze zwycięstwo, a MI trzy kolejne.

Rywalizacja wykracza jednak poza same zespoły. Odkąd Rohit objął stanowisko kapitana MI, drużyna konsekwentnie rzuca wyzwanie CSK, popychając obie drużyny do osiągnięcia doskonałości. Choć Rohit miał przewagę w finale, ich rywalizacja była zacięta.

Wraz ze zbliżaniem się nowego sezonu może to być ostatni rok, w którym będziemy świadkami starcia Dhoniego i Rohita na boisku jako gracze swoich drużyn. Ten post na Instagramie naprawdę oznacza koniec ery IPL.

Wybór redaktora

DRS, 22 marca: MSD nie jest już kapitanem, do rozegrania pozostał jeszcze cały turniej


Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here