W końcu Ilya Samsonov ma się dobrze.

Wyglądało na to, że bramkarz Toronto Maple Leafs doznał poważnej kontuzji po trzecim golu Edmonton Oilers zdobytym w regulaminowym czasie w sobotni wieczór. Po meczu Samsonow leżał twarzą w twarz na lodzie i trzeba było mu pomóc w wejściu do szatni.

„Wygląda na to, że wszystko będzie w porządku” – powiedział trener Leafs Sheldon Keefe. „To zupełnie nie przypomina tego, na co wyglądało ani tego, co myślałem, że mogło być”.

Samsonow zakończył się zwycięstwem.

W ostatnich 18 startach ma teraz bilans 14-3-1.

To była spora zmiana w przypadku Samsonowa, który wypadał z ligi w momencie rozpoczęcia sezonu 2024 po tym, jak został przyjęty i zaakceptował zwolnienia. Zaledwie tydzień temu wydawało się, że doznał kolejnej kontuzji podczas porannego skateboardingu Leafs. Uznano, że wszystko z nim w porządku i zagrał tego wieczoru, ostatecznie przegrywając w rzutach karnych z Carolina Hurricanes.

Reklama

Nie wygląda jednak na to, że pojedzie do Karoliny na niedzielny mecz Leafs z Hurricanes. Sprzęt Samsonowa pozostał na jego stoisku w Scotiabank Arena w pustej szatni. (Chociaż mimo wszystko mógł nie odbyć tej podróży.)

Oczekuje się, że Joseph Woll zagra przeciwko Hurricanes, a trzeci bramkarz Martin Jones będzie rezerwowym.

Wymagana lektura

• Informacje o przerwie Ilyi Samsonowa w Maple Leafs, dzięki której jego kariera wróciła na właściwe tory

• Siegel: Maple Leafs nie mogą już grać z Ilyą Samsonowem

• Johnston: Generalny dyrektor Maple Leafs Brad Treliving o zbliżającym się terminie, Ilja Samsonow i mentalność w fazie play-off

(Fot.: John E. Sokołowski / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here