Harry Maguire uważa, że ​​Anglia jest „gotowa na wygranie” mistrzostw Europy tego lata i ma nadzieję, że sukces w Niemczech oznacza, że ​​„genialny” Gareth Southgate pozostanie w drużynie na kolejny Puchar Świata.

Kontrakt Southgate wygasa z końcem roku, a menadżer Anglii powiedział w zeszłym tygodniu, że „świadomie odłożył” wszelkie rozmowy na temat przedłużenia do czasu po Euro 2024. Jednak Maguire podczas przemówienia w St George’s Park powiedział, że cała reprezentacja Anglii go chce zostać i mieć nadzieję, że podpisze nowy kontrakt, który zabierze go na mistrzostwa świata w 2026 roku.

„Czuję, że jako grupa jesteśmy gotowi na zwycięstwo” – powiedział Maguire. „Gdyby zapytać każdego gracza w składzie, odpowiedziałby, że oczekujemy zwycięstwa w turnieju.

„Jednak rozumiemy, że to futbol turniejowy i jeśli mamy wygrać Euro, prawdopodobnie będziemy musieli wygrać w rzutach karnych, będziemy musieli zdobywać gole po stałych fragmentach gry, będziemy musieli zdobyć bramkę po stałych fragmentach gry. trzeba bronić stałych fragmentów gry. Futbol turniejowy opiera się na wielkich momentach.

Maguire odegrał ważną rolę w epoce Southgate, odkąd objął stery, wystąpił na wszystkich trzech głównych turniejach i pochwalił postęp, jaki Anglia osiągnęła pod jego rządami. „Mam z nim świetne relacje” – powiedział Maguire, potwierdzając, że wszyscy reprezentanci Anglii chcą, aby Southgate kontynuowało grę.

„Mam duży udział w sukcesie i postępie, który pokazaliśmy jako kraj. Jestem pewien, że teraz powie to samo: chodzi o zdobycie trofeum. Nie wiem, co się stanie po euro, nie wiem, czy on wie, co się wydarzy. Mam jednak wrażenie, że dzięki temu, czego dokonał od chwili objęcia tej pracy po raz pierwszy, do miejsca, w którym się znajdujemy, zrobiliśmy ogromny postęp, a on ma w tym ogromny udział.

GŁĘBIEJ

Southgate regały Rozmowy kontraktowe w Anglii przed Euro

Anglia z Southgate została pokonana w ćwierćfinale swojego ostatniego dużego turnieju, Pucharu Świata 2022 w Katarze (Catherine Ivill/Getty Images)


Anglia z Southgate została pokonana przez Francję w ćwierćfinale swojego ostatniego dużego turnieju, Mistrzostw Świata 2022 w Katarze (Catherine Ivill/Getty Images)

Chociaż Maguire koncentruje się na mistrzostwach Europy, a nie na następnych mistrzostwach świata, rzeczywistość jest taka, że ​​jeśli Anglia dobrze sobie poradzi tego lata, a Southgate podpisze nowy kontrakt, poprowadzi Anglię w kampanii do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku w dwa lata.

„Chcemy odnieść sukces na Euro” – powiedział Maguire. „W tej chwili nie patrzymy na mistrzostwa świata. Jeśli Gareth jest człowiekiem, który sprawi, że odniesiemy sukces, chcemy, żeby został tak długo, jak to możliwe.

Southgate jest mniej popularny wśród szerszej publiczności niż na początku swoich rządów, ale Maguire upierał się, że nadal cieszy się w drużynie tak samo dużym szacunkiem jak zawsze.

„Zdecydowanie cieszy się uznaniem i szacunkiem graczy, wszystkich, którzy pod nim pracowali, a także ludzi, którzy są mu bliscy, a także ludzi, których opinie są dla niego ważne” – powiedział.

„Bycie menadżerem Anglii jest niezwykle trudne. To jeden z najbardziej kontrolowanych zawodów na świecie. Za każdym razem, gdy wybiera skład, pojawia się wielka debata. Za każdym razem zrobił coś złego. Ale wszystko, na co możesz spojrzeć, to to, gdzie byliśmy, zanim przejął władzę, i gdzie jesteśmy teraz.
„On zasługuje na duże uznanie. Przeprowadził nas długą drogę i cieszy się dużym szacunkiem ze strony wszystkich graczy. Jeśli z kimkolwiek porozmawiasz, będzie on bardzo pozytywnie wypowiadał się o Garethu i jego kierownictwie pod względem taktycznym, ale także o zarządzaniu ludźmi. Jest genialny.”

głębiej

GŁĘBIEJ

Ocena angielskich pomocników na Euro 2024: Kto gra u boku Bellinghama i Rice’a?

(Alex Grimm/Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here