Rząd Federalny stwierdził, że w kwestii bezpieczeństwa kraju nikt nie stoi ponad prawem.

Minister informacji i orientacji Alhaji Mohammed Idris powiedział to w poniedziałek w Izbie Państwowej w Abudży.

Idris powiedział to w reakcji na pytanie dotyczące ciągłych kontrowersyjnych komentarzy i interwencji islamskiego uczonego ze stanu Kaduna, szejka Ahmada Gumiego.

Minister, który rozmawiał z korespondentami stanowymi po cotygodniowym posiedzeniu Federalnej Rady Wykonawczej, któremu przewodniczy prezydent Bola Tinubu, powiedział, że ma świadomość, że Gumi był w przeszłości gościem agentów bezpieczeństwa, aby odpowiadać na pytania.

Powiedział, że rząd nie zawaha się atakować każdego, kto jego zdaniem ma pytania, na które należy odpowiedzieć, ponieważ nikt nie stoi ponad prawem.

Idris powiedział: „Mogę powiedzieć, że rząd nie cofnie się przed niczym, aby uzyskać jakiekolwiek informacje potrzebne do rozwiązania naszych problemów.

„Agencje bezpieczeństwa robią, co do nich należy.

„Szejk Gumi ani żadna inna osoba nie stoi ponad prawem.

„Jeśli masz sugestie, które są na tyle konstruktywne, że agencje bezpieczeństwa mogą je uwzględnić, one je przyjmą, ale jeśli uznają, że składa on również oświadczenia, które wydają się lekkomyślne, również otrzyma reprymendę.

„W tej kwestii nie ma nikogo, kto byłby ponad prawem.

Przeczytaj także

„I mam świadomość, pozwólcie, że to tutaj napiszę, że jestem świadomy, że był on także gościem organów bezpieczeństwa, aby odpowiadać na pytania.

„Kiedy poczynisz uwagi, zwłaszcza te, które graniczą z bezpieczeństwem narodowym, obowiązkiem agencji bezpieczeństwa jest dokładniej się nad nimi zastanowić.

„I oni właśnie to robią.

„W tym kierunku nikt nie stoi ponad prawem”.

Obserwuj kanał Eagle Online na WhatsApp

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here