10 drużyn podzielono na dwie pięcioosobowe grupy i rozegrają taką samą liczbę meczów jak w zeszłym roku. System play-offów również pozostanie taki sam.

Bez CSK vs RCB w fazie grupowej IPL 2024! Po tym, jak Chennai Super Kings pokonali Royal Challengers Bengaluru na początku sezonu, w 17. edycji IPL może nie dojść do kolejnego starcia Virat Kohli z MS Dhoni. Obie potęgi zostały umieszczone razem w grupie B IPL 2024 i w bieżącym sezonie mogą zmierzyć się ze sobą jedynie w fazie play-off.

IPL

Grupy IPL 2024: Wyjaśnienie formatu

Dziesięć franczyz zostało podzielonych na dwie różne grupy. Grupa A obejmuje Mumbai Indians, Kolkata Knight Riders, Rajasthan Royals, Delhi Capitals i Lucknow Super Giants. Tymczasem w grupie B znajdują się Chennai Super Kings, Royal Challengers Bengaluru, Sunrisers Hyderabad, Punjab Kings i Gujarat Titans.

Zgodnie z formatem IPL 2024 każda drużyna zagra raz z pozostałymi czterema drużynami w swojej grupie, a dwa razy z pozostałymi pięcioma drużynami z drugiej grupy. Tak więc, choć może się wydawać, że format się zmienił, każda drużyna rozegra 14 meczów.

Żadnego Kohli kontra Dhoni, ale popcorn GT kontra MI ścierają się dwukrotnie

Chociaż fani nie będą mogli obejrzeć dwóch największych ikon krykieta, MS Dhoni i Virata Kohli, będą świadkami zabawnego spotkania pomiędzy Tytanami Gujarat i Indianami z Mumbaju. Dla nieświadomych: obecny kapitan MI, Hardik Pandya, powrócił do franczyzy po trzech latach.

Opuściwszy franczyzę w 2021 r., dołączył do GT jako ich kapitan i poprowadził ich do dwóch kolejnych finałów w latach 2022 i 2023, zdobywając tytuł w 2022 r. Teraz staje twarzą w twarz ze swoją „nową” franczyzą, prowadząc swój „stary” zespół. Jedno jest pewne: intensywność tych dwóch meczów będzie wysoka.

Wybór redaktora

RR vs LSG na żywo: Radżastan traci szybkie bramki, Hetmyer wpada do Bishnoi


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here