miJest jednym z zawodników sezonu w Europie. Alejandra Grimaldaczy też pewnego dnia będą to najważniejsze elementy Bayera Leverkusen, niezwyciężony zespół prowadzony przez Xabiego Alonso, przed którym cała Europa ma usta otwarte. Jego wpływ, przełożony na 11 bramek i 15 asyst, otworzył szeroko drzwi reprezentacji narodowej, gdy wydawało się, że to rozdział, którego nie zamierza zapisać w swoim osobistym dzienniku.

Debiut w listopadzie, w Larnaka przeciwko Cyprowi Grimaldo był najzdolniejszym zawodnikiem Hiszpanii w meczu Londyn przeciwko Kolumbii. Z tego powodu Walencja przechodzi dziś rano przez salę prasową Ciudad del Ftbol jako przedstawiciel hiszpańskiej szatni na dwa dni przed meczem z Brazylią na Santiago Bernabu.

Po rozegraniu całego meczu z Kolumbijczykami, w którym wykorzystał ataki Hiszpanii po stałych fragmentach gry, normalną rzeczą jest to, że na Bernabu, gdzie nigdy nie grał, zaczyna z ławki rezerwowych, a starter jest Marka Cucurelli. Nie umniejsza to w niczym jego przychylności bycia jednym z 23 zawodników, których Luis de la Fuente wybierze na Euro. Z wesoły Jako pierwszy zespół na lewej obronie, ataki Grimaldo to świetna wiadomość dla De la Fuente. Prawdą jest, że jego sposób gry jako ucznia Xabiego Alonso różni się od tego, czego oczekuje reprezentacja narodowa na swojej lewej stronie, ale Grimaldo pokazał, że jego umiejętność adaptacji nie musi stanowić problemu.

Słowo porażka nie pojawiało się w jego słowniku aż do meczu Kolumbia. Ostatni raz schodził z boiska ze spuszczoną głową 15 kwietnia ubiegłego roku, kiedy Benfica wpadła mu w oko na boisku Chavesa (1:0) cztery dni po przegranej 0:2 u siebie z Interem w Lidze Mistrzów. Liga. Twarze asów Grimaldo pod koniec sezonu, w którym jego zespół był prawie wygrany w Bundeslidze, on walczy o Puchar i mistrzostwo Liga Europy a w tle widać sylwetkę Pucharu Europy, który będzie rozgrywany w Niemczech i w którym ma wszystko, aby znaleźć się wśród 552 europejskich zawodników, którzy wezmą udział.

Partia Przeciwko Rasizmowi: Mieszkam w Niemczech, ale widzę LaLigę i to, co się dzieje. Musimy walczyć dzień po dniu, aby takie rzeczy nie przydarzyły się Viniciusowi ani nikomu innemu.

Brazylia: „Nie muszę mówić, jakich świetnych zawodników ma Brazylia i na jakim poziomie. To będzie mecz, który pomoże nam przed mistrzostwami Europy”.

Twój poziom: Myślę, że od kilku lat jestem na wysokim poziomie i moim celem jest kontynuowanie pracy”.

Powrót do Hiszpanii: „Wydaje się, że każdego lata będę odwiedzał wiele klubów. Jestem szczęśliwy w Leverkusen i skupiam się na tym oraz na reprezentacji. Przyszłość pokaże Bóg”.

Xabi Alonso: „To dla mnie bardzo ważne, pomogło mi zaadaptować się w pierwszym roku. Ale przez wiele lat pracowałem też, aby być na swoim najlepszym poziomie”.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here