miBrazylijski napastnik Gabriel Barbosa „Gabigol” został w poniedziałek ukarany sankcjami dwuletnie zawieszenie za zakłócanie kontroli antydopingowej 8 kwietnia 2023 r Według klubu z Rio de Janeiro w ośrodku treningowym Flamengo.

Orzeczenie, od którego można się odwołać, zostało wydane przez brazylijską komisję ds. zwalczania dopingu w sporcie, która wrobiła 27-letniego piłkarza w zarzut „próby oszustwa na jakimkolwiek etapie” badania. Czas obowiązywania kary zaczął biec 8 kwietnia 2023 r., zatem Gabigol będzie mógł grać dopiero „kwiecień 2025 r.”, co oznacza, że ​​ominie go cały sezon 2024 i przedsezon kolejnego.

Flamengo wskazało w notatce, że „powiadomiło się” o wyniku procesu i 5 głosami za, przy 4 przeciw, zdecydowało się ukarać byłego zawodnika Benfiki i Interu Mediolan. Klub z Rio oświadczył, że przyjął orzeczenie „ze zdziwieniem” i że „pomoże” swojemu zawodnikowi, gdy ten złoży apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego, gdyż rozumie, że „nie doszło do żadnego rodzaju oszustwa ani próby uzasadnia zastosowaną sankcję.” „.

„Gabigolowi” groziło łącznie cztery lata zawieszenia pod zarzutem naruszenia brazylijskiego kodeksu antydopingowego za „oszustwo lub próbę oszustwa na jakiejkolwiek części procesu kontroli”. Jak wynika ze skargi Prokuratury Sprawiedliwości Sportowej, napastnik nie przestrzegał protokołów przeprowadzenia badań i nawet okazał brak szacunku agentom odpowiedzialnym za pobieranie tego dnia próbek od zawodników Flamengo.

Reprezentant Brazylii nie chciał zgodnie z regulaminem poddać się testowi przed treningiem, Poszedł na lunch i dopiero później zgodził się na badanie moczu, które – jak wynika ze skargi – również złożył nieregularnie.

Do zdarzenia doszło dzień przed drugim etapem finału Mistrzostw Carioca 2023, w którym Fluminense pokonało swojego największego rywala 4:1. na początku poprzedniego sezonu. Pomimo negatywnego wyniku badania, sędzia antydopingowy uznał, że zachowanie zawodnika trenowanego w Santosie mieści się w próbie oszustwa.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here