CArlo Ancelottiego trzyma obecnie kciuki za swoich międzynarodowych piłkarzy, łącznie aż do 14, którzy zmierzą się z meczami towarzyskimi w ramach przygotowań do wielkich letnich wydarzeń na poziomie kontynentalnym w Europie i Ameryce. Gdybym jednak miał wybrać zawodnika, który miałby uniknąć choćby lekkiego przeziębienia, byłby to niewątpliwie Fede. Valverde. Urugwajczyk stał się klucz bwedy systemu Włocha w tym sezonie, ten pomocnik w kształcie rombu z Jude Bellinghama przed nami i Fede wszędzie. Zaczynając od pozycji pomocnika, jego ogromny pokaz fizyczny pozwala mu pokryć praktycznie cały szeroki obszar, przechodząc w prawą stronę, jeśli chodzi o atak.

Znaczenie Valverde w planach trenera Madrytu widać w statystykach. Jest to w zasadzie najczęściej używany odtwarzacz Z szablonu, 3283 minutyi wraz z Rodrygo jedynym, który wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach rozgrywanych przez Madryt, 41. Co więcej, nikt nie był starterem tyle razy, co Urugwajczyk – łącznie 37z tylko jedną zmianą w Lidze Mistrzów, dwiema w lidze i jedną w meczu pucharowym przeciwko Arandina.

Czy Fede Valverde powtórzy wejście Moraty do Superpucharu?: „Tak, oczywiście…”

Wszechstronność to jedna z największych zalet Fede Valverde, piłkarza, który w sezonie 21-22 występował kilkukrotnie jako Prawa stronaaby zakończyć sezon jak skrajny na tym samym skrzydle, aby zapewnić pomoc, która ułatwiła osiągnięcie celu Winicjusz w finale Mistrzowie przed nim Liverpool. Na tym kursie wybrał właściwy profil linii trzech, w której zwykle ma prawie stałego partnera Kroosakon Camavinga y Tchouamni dzieląc pozycję obrotową. Większa odpowiedzialność na jego nowym stanowisku doprowadziła do zauważalnej poprawy jego dokładności podań, która graniczy z cudem 92%. Kroos jest liderem kadry Madrytu (4%), a Fede zajmuje szóste miejsce w grupie z dobrymi podaniami.

„Valverde to zawodnik kompletny” – skomentował Ancelotti przed derbami o Superpuchar Hiszpanii. „Potrafi grać w piłkę nożną na wiele sposobów, jako skrzydłowy, kiedy wygraliśmy Ligę Mistrzów, lub jako rozgrywający, jak to robił w ostatnim okresie Jest bardzo kompletny i ważny. W tej samej grze możesz grać na różne sposoby. Bardzo rzadko można spotkać na rynku media o takim profilu. Mamy szczęście, że je mamy” – dodał włoski trener, ekspert od szlifowania pomocników. W zeszłym sezonie zażądał, aby Valverde podniósł swój wynik powyżej 10 bramek, zakład, którego żadne z nich nie miało problemów z upublicznieniem. Charra poszła do 12.

Ale w tym kursie jego rola jest inna. Gole zawsze się liczą, ale w przypadku Valverde nie są priorytetem Ancelottiego. Trener ceni przede wszystkim umiejętność wszycia się w linię medialną, w której Kroos nigdy nie wyróżniał się umiejętnością biec do tyłu i to czasami oskarża grzechy młodości Camavingi i Tchouamniego. Valerde, mimo że ma zaledwie 25 lat, ma już zdolność czytania niezbędną do utrzymania solidności frameworku. Wciąż ma mnóstwo płuc, które może wykorzystać w ataku i pomóc w obronie.

Valverde przedłuża kontrakt do 2029 roku

„Może się poprawić, nawet gdy zacznie mieć więcej osobowości i charakteru” – dodał Ancelotti podczas styczniowego występu. To bardzo pokorna osoba, która rozumie, że jest silna i ten profil pokory w pewnym sensie jest dobry, wolę pokornych od aroganckich. Ale czasami odrobina arogancji czyni cię silniejszym charakterem.„Carlo powiedział o zawodniku, który może poprawić swoje rekordy asysty ubiegły rok był najlepszym w jego karierze w tej sekcji. Dodaje, że w tym momencie, nawet mając przed sobą kilka meczów siedemtrzech z nich przeciwko Osasunie i jeden z Carvajalaz którym nawiązał udaną współpracę na tym polu, będąc zwycięzcą meczu 1:2 w ostatnią sobotę w El Sadar.

Fakt, że w sezonie zdobył tylko jednego gola (przeciwko Prawdziwyodległy już 17 września 2023 r.) nie będzie generowany w Madrycie najmniejsze wątpliwości o przyszłości gracza. Kilka miesięcy po tym golu Madryt zatrudnił tajnego urzędnika, Przedłużenie Valverde do 2029 rokuplan ochronny opracowany przez klub, który również obejmował Winicjusz, Rodrygo, Camavinga i Militao. Spośród nich wszystkich Fede, ze względu na wiek i osobowość, ma największe szanse na przejęcie roli noszącego opaskę kapitańską od takich ikon jak Ramos, Marcelo czy Benzema. Dotarłem do klubu w 2016, gdy tylko skończy 18 lat, spełnia już kilka niezbędnych wymagań, aby to osiągnąć. Sytuacja weterana wydaje się tylko kwestią czasu.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here