Dzięki mocnej mieszance młodości i doświadczenia po obu stronach to spotkanie zapowiada się na zaciętą bitwę. Powrót Rishabha Panta i występy kluczowych graczy, takich jak Harshal Patel, będą czynnikami, na które warto zwrócić uwagę, gdy obie drużyny będą dążyć do pierwszego zwycięstwa w IPL 2024.

Drugi mecz indyjskiej Premier League (IPL) 2024 zapowiada się w sobotę na nowo wybudowanym międzynarodowym stadionie krykietowym Maharaja Yadavindra Singh International Cricket Stadium w Mullanpur w Chandigarh, w którym drużyna Punjab Kings (PBKS) zmierzy się z Delhi Capitals (DC) , 23 marca. Obie drużyny, które nie zdobyły jeszcze tytułu IPL, będą chciały napisać od nowa swój scenariusz i rozpocząć sezon od zwycięstwa.

Pendżab Kings: poszukiwanie spójności

Punjab Kings nie dotarli do play-offów od 2014 roku, często nękani przez niespójność i częste zmiany personalne. W tym roku jednak zdecydowali się na kontynuację, zachowując trzon, który w zeszłym sezonie prawie zapewnił sobie udział w play-offach.

Wzmocnili także swój skład kilkoma kluczowymi przejęciami, w tym długo oczekiwanym Harshalem Patelem za imponującą kwotę 11,75 crore INR, aby wzmocnić swój atak w kręgle.

Doświadczony Shikhar Dhawan na czele

Shikhar Dhawan będzie nadal dowodził szarżą Pendżabu Kings. Będzie chciał odwdzięczyć się za wiarę zespołu efektownymi występami, zarówno jako odbijający, jak i kapitan. W zeszłym sezonie, pomimo kontuzji, Dhawan prezentował imponującą formę, zdobywając 373 runy ze średnią 41,44.

Wybuchowe odbijanie i odnowiony atak w kręgle

Punjab Kings mogą pochwalić się potężnym składem odbijającym, w skład którego wchodzą Jonny Bairstow, Liam Livingstone, Jitesh Sharma i Rilee Rossouw.

Dodanie Harshala Patela dodaje siłę ognia do ich ataku w kręgle ze szwami, w którym biorą udział już tacy gracze jak Kagiso Rabada, Sam Curran i Arshdeep Singh. Nathan Ellis, znany z ekonomicznej gry w kręgle w zeszłym sezonie, może stanąć w obliczu ostrej konkurencji ze strony Rabady i Currana o miejsce w wyjściowej jedenastce.

Stolice Delhi: Wszystkie oczy zwrócone na powrót Rishabh Pant

Powrót charyzmatycznego kapitana Rishabha Panta stanowi poważny impuls dla Delhi Capitals. Pant opuścił cały sezon 2023 z powodu kontuzji, a jego agresywne odbijanie i bystre przywództwo będą miały kluczowe znaczenie dla tegorocznego sukcesu Delhi. Wszystkie oczy będą zwrócone na niego, gdy po 15 długich miesiącach powróci do rywalizacji w krykiecie.

Odkupienie Davida Warnera i Prithvi Shawa

W zeszłym sezonie pod wodzą Davida Warnera Delhi zajęło miejsce tuż nad najsłabszą drużyną. Niekonsekwencja Prithviego Shawa i Mitchella Marsha w kwestii kija znacznie utrudniła ich postęp.

Jednak obaj gracze przystąpią do sezonu w lepszej formie i będą zdeterminowani, aby to naprawić.

Potężny atak obrotowy i wschodząca gwiazda

Stolice Delhi mają silny atak wirowania w kręgle z doświadczonymi działaczami, takimi jak Kuldeep Yadav i Axar Patel. Kondycja Anricha Nortje pozostaje problemem, ale Jhye Richardson jest zdolnym rezerwowym. Młodym talentem, na który warto zwrócić uwagę, jest Tristan Stubbs, bramkarz-odbijający znany z nieustraszonego odbijania, który może zmienić zasady gry w Delhi.

Raport i warunki oferty

Na nowo wybudowanym stadionie w Mullanpur nie odbył się jeszcze mecz IPL, ale sądząc po poprzednich meczach rozegranych na tym stadionie z udziałem Syeda Mushtaqa Ali Trophy, wyniki powinny być umiarkowane. Pogoń może stanowić wyzwanie, ponieważ średni wynik w pierwszej rundzie wynosi około 174, a w zeszłym sezonie w tym miejscu odnotowano tylko dwa udane pościgi podczas trofeum Syeda Mushtaqa Ali Trophy. Ponieważ jest to mecz popołudniowy, należy spodziewać się powolnego boiska z minimalnym współczynnikiem rosy.

Przewidywane składy PBKS vs DC

Przewidywana XI stolic Delhi: Prithvi Shaw, David Warner, Mitchell Marsh, Rishabh Pant (c/tydz.), Yash Dhull, Tristan Stubbs, Axar Patel, Anrich Nortje, Kuldeep Yadav, Khaleel Ahmed, Mukesh Kumar.

Pendżab Kings przewidywał XI: Shikhar Dhawan (Ś), Prabhsimran Singh (Środowisko), Jonny Bairstow, Harpreet Singh Bhatia, Liam Livingstone, Jitesh Sharma (Środowisko), Sam Curran, Harshal Patel, Rahul Chahar, Kagiso Rabada, Arshdeep Singh.

Dzięki mocnej mieszance młodości i doświadczenia po obu stronach to spotkanie zapowiada się na zaciętą bitwę. Powrót Rishabha Panta i występy kluczowych graczy, takich jak Harshal Patel, będą czynnikami, na które warto zwrócić uwagę, gdy obie drużyny będą dążyć do pierwszego zwycięstwa w IPL 2024.

Wybór redaktora

DRS, 23 marca: Jedno zrobione, jeszcze 73 przed nami;  RCB nie może przełamać czaru CSK i Chennai


Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here