Sekretarz wykonawczy Państwowej Komisji Leśnictwa Ekiti, Sunday Adekunle, powiedziała, że ​​komisja zbiera 60 000 sadzonek drzew, aby walczyć z wylesianiem w ramach wysiłków na rzecz ożywienia upraw plantacyjnych i zwalczania wylesiania w stanie.

Adekunle powiedział, że sadzonki różnych gatunków „zostaną sprzedane zainteresowanym członkom społeczeństwa po dotowanych stawkach, a także posadzone w zdegradowanych częściach rezerwatów leśnych w stanie”.

Ubolewał, że tempo wylesiania i pożarów wywołanych zmianami klimatycznymi, które powodują utratę około 10 milionów hektarów lasów rocznie na całym świecie, jest niepokojące i nie do przyjęcia.

Adekunle, który w piątek przemawiał w Ado Ekiti podczas wydarzenia pod hasłem „Lasy i innowacje: nowe rozwiązanie dla lepszego świata” z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów w 2024 r., powiedział, że żaden kamień nie pozostanie bez zmian, aby zakończyć wylesianie i nielegalna działalność w lasach Ekiti.

Podczas wydarzenia, podczas którego nowo zatrudnieni urzędnicy leśni zmarli oficjalnie, Sekretarz Wykonawczy pochwalił gubernatora stanu Ekiti, Bioduna Oyebanji, za „podjęcie odważnych kroków w celu zaradzenia brzydkiemu trendowi wylesiania i nielegalnej działalności niektórych pozbawionych skrupułów drwali poprzez zatrudnienie 22 pracowników leśników, 18 pograniczników i 10 techników w celu zwiększenia siły roboczej komisji”.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie nie mogą być powielane, publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane w całości ani w części bez uprzedniej wyraźnej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here