Sąd Najwyższy stanu Ekiti, wydział Ado Ekiti, skazał 28-letniego mężczyznę Ayodeji Alomoge na śmierć przez powieszenie za zabicie mężczyzny, który miał romans z żoną.

Według zarzutów Alomoge, którego sądzono pod zarzutem morderstwa, „21 czerwca 2022 r. w Ikere Ekiti zamordował niejakiego Ogunleye Ayomide, wbrew art. 234 prawa karnego stanu Ekiti z 2021 r.”.

Ojciec zmarłego, Ige Ogunleye, w swoich zeznaniach dla policji powiedział, że otrzymał telefon, że jego syn (zmarły) „został pobity na miazgę przez Alomoge i jego gang. Pobiegłem na miejsce i znalazłem syna w kałuży własnej krwi z różnym stopniem obrażeń głowy i ust.

„Zauważyłem też, że niektórzy ludzie trzymają Alomoge. Zapytałem go o powód takiego działania, a on odpowiedział, że Ayomide miał romans z jego żoną i ostrzegał go, aby przestał, bo inaczej go zabije.

„Ja (Alomoge) zabrałem go (Ayomide) do pobliskiego szpitala, a później do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Ilorin w stanie Kwara, gdzie później zmarł” – dodał Ogunleye.

Prokurator Kunle-Shina Adeyemo wezwała pięciu świadków i przedstawiła jako dowody zeznania oskarżonego, zdjęcia zmarłego oraz opinię medyczną stwierdzającą przyczynę śmierci.

Oskarżony wypowiadał się w swojej obronie za pośrednictwem swojej prawniczki Adeyinki Opaleke, która apelowała do sądu o złagodzenie sprawiedliwości miłosierdziem. Nie powołał żadnych świadków.

W czwartkowym wyroku sądu sędzia Jubril Aladejana stwierdził: „Wydaje mi się, że rywalizacja między mężczyznami o uczucia do kobiety nie powinna być podstawą do usprawiedliwiania prowokacji, chyba że sytuacja jest nagła i prowadzi do rozgrzewanie pasji.

„W związku z tym uznaję oskarżonego za winnego postawionego mu zarzutu morderstwa i w związku z tym skazuję go zgodnie z zarzucanym mu czynem”.

Sędzia oświadczył następnie, że: „Ayodeji Alomoge zostanie powieszony za szyję aż do śmierci”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here