BROOKLYN, NY — Rok temu, gdy cały naród został wciągnięty w historię dzielnego wyścigu Princeton z numerem 15 do Sweet 16, trener drużyny Northwestern, Chris Collins, siedział w pierwszym rzędzie.

Jego Wildcats dzielili witrynę Sacramento z Tygrysami, ćwicząc i grając na równoległych torach, podczas gdy obie drużyny wygrały mecze w pierwszej rundzie i pozostały na boisku przez cały weekend. Oczywiście Collins rozumiał zamieszanie wokół zdenerwowania 15 na 2. Oczywiście on także był zaintrygowany zawodnikiem o imieniu Ryan Langborg, który wyrzucił cztery trójki i zdobył 22 punkty, prowadząc Princeton nad rozstawionym z numerem 7 stanem Missouri i awansując do Sweet 16. W trzech meczach Princeton na turnieju NCAA Langborg trafiał prawie 50 procent z pola.

„Jesteś skupiony na tym, co robisz, ale masz oko (na zewnątrz)” – wspomina Collins w piątek. „Wszyscy jesteśmy ćpunami. Oglądasz więc mecze i widzisz, co się dzieje. Wiedzieliśmy, że gra tak dobrze.

W Ivy League obowiązuje zasada, która zabrania absolwentom grania w piłkę, więc chociaż Langborg podkręcał atmosferę – zdobył 26 punktów w przegranej Sweet 16 z Creightonem – nie byłby w stanie pozostać w Princeton po ukończeniu studiów wiosną tego roku. niezależnie od jego przywiązania do szkoły i rosnącego kapitału.

Dlatego Langborg skorzystał z portalu transferowego przed ostatnim rokiem kwalifikowalności. Collins powiedział, że on i jego pracownicy „mają nadzieję i modlą się”, że uda im się wylądować w idealnym uzupełnieniu silnego jądra, jaki mieli po powrocie do Evanston. Potrzebowali skrzydła, które potrafi strzelać i bronić.

Żadna ze stron nie mogła sobie wyobrazić, jak produktywne będzie to małżeństwo, ale w piątkowe popołudnie w Barclays Center te przysięgi zamieniły się w pamiątkę na całe życie, gdy Langborg zdobył 27 punktów w swojej karierze – w tym 12 po niekontrolowanej dogrywce – i objął prowadzenie Nr 9 Northwestern, obok nr 8 Florida Atlantic 77-65 i do drugiej rundy turnieju NCAA.

„Nie wiem, co takiego jest w turnieju NCAA z Ryanem Langborgiem, ale cieszę się, że jest w mojej drużynie podczas tej podróży” – powiedział Collins z uśmiechem.

Powiedział gwiazdor Boo Buie: „Dziś nieźle się bawił, stary. Balował.”

Podążać SportowiecRelacja na żywo z pierwszej rundy turnieju NCAA.

Langborg doskonale spisał się na boisku po dogrywce, opróżniając cztery z pięciu pierwszych wiader drużyny Northwestern, w tym dwie ogromne trójki. Obrońca 6-4, który zwykle zdobywa średnio 12 punktów na mecz, miał zielone światło, jakie daje zawodnikowi Collins.

„Kiedy facet się angażuje, widać to w jego oczach” – powiedział Collins. „Był naprawdę gorący. W pewnym sensie opróżniłem swój pakiet Langborga za pomocą podręcznika. …Tak sobie radzę jako trener. Jeśli komuś się uda, pojadę na tym odtwarzaczu. Tego właśnie chciałem, kiedy byłem zawodnikiem i tego właśnie chciałem, kiedy ludzie mnie trenowali. Jeśli widzisz, że facetowi się to udaje, wiesz, że będziesz w stanie dać sobie radę, zwłaszcza gdy musisz wygrać, gdy stawką jest twój sezon.

Langborg powiedział, że największą lekcją, jaką wyciągnął z występów w Princeton w turnieju sezon temu, było zachowanie opanowania i spokoju. Strzał może paść lub nie. Sprawdzenie może pójść w twoją stronę lub przeciwko tobie. Trzeba jednak zachować równowagę — i tak też zrobił Langborg w szaleńczym szaleństwie bliskim regulaminowego czasu, gdy Wildcats wyszli na duże prowadzenie i potrzebowali Brooksa Barnhizera, aby na niecałe 10 sekund przed końcem trafił do remisu, aby wymusić dodatkowe pięć minuty.

„Przez całą drogę zachowywaliśmy spokój i dzięki temu wszystko było łatwe” – powiedział Langborg.

W końcowych momentach publiczność z Brooklynu skandowała imię Langborga, teraz na zawsze okrytego marcową chwałą drugiej szkoły. Wygląda na to, że jest coś w tym człowieku i tym miesiącu.

Wildcats prawdopodobnie będą potrzebować znacznie więcej swojej magii, aby w niedzielę wyprzedzić rozstawione z numerem 1 Connecticut, ale nawet jeśli wróżkowy pył się skończy, Northwestern wie, że ma odpowiedniego faceta we właściwym zespole. Jest gorącą ręką, na której Wildcats zawsze będą chcieli jeździć.

„Kiedy przybył do kampusu, wszystko poszło gładko – po prostu pasowało” – powiedział Collins. „Mieliśmy potrzebę. Pasował do naszych chłopaków. Pasował do naszej kultury i co za wspaniałe przeżycie dla niego. Tematyka dyplomowa nie jest łatwa. To trudne. Grałeś gdzie indziej przez cztery lata, a teraz wchodzisz i próbujesz przystąpić do nowego programu, i to jest świadectwo dla naszych chłopaków, że go przyjęli, i to prawdziwy dowód, że przyszedł i był częścią tego, czego my radzi sobie i nadal wychodzi i występuje na dużej scenie, tak jak to zrobił dzisiaj”.

Collins przerwał i uśmiechnął się ironicznie.

„Myślę, że wyszło to na dobre dla nas obojga” – powiedział.

Aby uzyskać informacje o biletach na wszystkie mecze turniejowe, kliknij Tutaj.

(Zdjęcie: Robert Deutsch / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here