W historii IPL CSK i RCB spotkały się ze sobą 31 razy, a drużyna z Chennai dominowała z 20 zwycięstwami. RCB wygrało dziesięć meczów, a jeden mecz zakończył się bez wyniku.

Chennai Super Kings rozpocznie kampanię IPL 2024, chcąc kontynuować passę zwycięstw i być może stać się najbardziej utytułowanym zespołem w historii IPL. Zmierzą się z Royal Challengers Bengaluru, których motywacja napełniła się po historycznym zwycięstwie nad tytułem WPL pod wodzą Smriti Mandhany. Starcie CSK vs RCB zaplanowano na 22 marca o godzinie 20:00 czasu wschodniego.

W długo oczekiwanym meczu otwarcia zaprezentowane zostanie starcie pomiędzy Viratem Kohlim i Ruturajem Gaikwadem, w którym wystąpią takie gwiazdy jak MS Dhoni, Ravindra Jadeja, Glenn Maxwell i Faf du Plessis. Gdy te dwie potężne drużyny zderzą się, fani mogą spodziewać się ekscytujących bitew pomiędzy najlepszymi graczami w lidze.

Virat Kohli kontra Ravindra Jadeja

Jedna z najbardziej oczekiwanych bitew graczy w tym sezonie już tu jest. Virat Kohli zmierzy się ze swoim indyjskim kolegą z drużyny Ravindrą Jadeją. Spin Bowling jest uważany za słaby punkt Kohli w IPL. Ale Kohli zdołał zgromadzić łącznie 140 runów w 17 rundach.

Podczas swoich rund trafił 7 granic i 3 szóstki. Pomimo 41 piłek punktowanych Kohli utrzymał wynik z 66 grami pojedynczymi i 14 grami podwójnymi. Jego współczynnik trafień wyniósł 106,87, co odzwierciedla jego zdolność do utrzymywania stałego tempa biegu. Średnia Kohliego w porównaniu z Jadeją wyniosła imponujące 46,66. Chociaż trzykrotnie stracił bramkę na rzecz Jadeji, występy Kohli pozostały znaczące, znacząco przyczyniając się do sukcesu jego zespołu.

Ruturaj Gaikwad vs Md Siraj

Rozgrywający Chennai Super Kings (CSK) ma doskonałe wyniki w porównaniu z zawodnikiem RCB. Gaikwad spisał się imponująco, zdobywając łącznie 53 runy w 6 rundach. Podczas tych rund Gaikwad zmierzył się z 39 piłkami, trafiając 9 granic, ale nie trafiając w żadne szóstki. Udało mu się zdobyć 13 punktów w grze pojedynczej i 2 w deblu, pokazując swoją umiejętność skutecznej rotacji uderzeń. Prowadząc CSK po raz pierwszy w historii, Gailkwad będzie miał dodatkową motywację, rozpoczynając swój pierwszy sezon jako kapitan CSK.

Przy współczynniku trafień wynoszącym 135,89 Gaikwad pokazał swój agresywny zamiar w załamaniu. Pomimo stawienia czoła piłkom z 15 punktami, utrzymał ogólny wskaźnik trafień na poziomie 8,15. Gaikwad raz stracił bramkę na rzecz Mohammada Siraja, ale jego średnia wynosząca 53,00 świadczy o jego konsekwencji w zdobywaniu punktów przeciwko melonikowi.

Walka Glenna Maxwella z Deepakiem Chaharem

Australijski odbijający jest jednym z najmocniej uderzających graczy w krykieta na świecie, a meloniki unikają spotkań twarzą w twarz z 34-latkiem. W swojej karierze IPL obejmującej 124 mecze Glenn Maxwell zgromadził 2719 runów ze średnią 26,40. Na swoim koncie ma 18 półwieczy, mogąc poszczycić się najwyższym wynikiem 95 przejazdów. Maxwell trafił 226 czwórek i 158 szóstek. Jednak w konkretnym spotkaniu z Deepakiem Chaharem Maxwellowi udało się wykonać tylko 2 runy w 1 rundzie, walcząc z 2 piłkami ze współczynnikiem uderzeń 100,00.

Podczas IPL 2023 31-letni Chahar zabezpieczył 13 bramek w 10 meczach, zapewniając drużynie z Chennai kluczowe przełomy na początku rund. Przez całą swoją pięcioletnią pracę w CSK Chahar utrzymywał stały poziom wyników. Zatem kiedy tych dwóch graczy stanie naprzeciw siebie, będzie to bitwa, na którą trzeba uważać.

Rachin Ravindra vs Cameroon Green

Rachin Ravindra, pomimo imponującego rekordu strzeleckiego w Pucharze Świata ODI dla Nowej Zelandii, aż do teraz nie miał zapewnionego miejsca w wyjściowym składzie ze względu na głębokość drużyny. Jednak kontuzja kciuka Devona Conwaya, która wykluczyła go z gry do maja, dała Ravindrze szansę na rozpoczęcie gry u boku Ruturaja Gaikwada. Podobnie jak Conway, Ravindra wnosi umiejętności i zakłócanie porządku na najwyższym poziomie. Dodatkowo jego zdolność do szybkiego rotowania lewą ręką dodaje głębi atakowi w kręgle CSK, co jest szczególnie korzystne na boiskach przyjaznych rotacji w Chennai.

Jako nowy rekrut Royal Challengers Bangalore Cameron Green, który w zeszłym roku zadebiutował w IPL z drużyną Mumbai Indians, miał znakomity sezon, zdobywając 452 runy w 16 rundach przy współczynniku trafień przekraczającym 160 i średniej wynoszącej 50,22. W tym sezonie będzie współpracował ze swoim australijskim kolegą z drużyny Glennem Maxwellem w środkowej klasie. RCB ma nadzieję, że Green będzie kontynuował swoją imponującą formę po siedmiu meczach na stadionie M. Chinnaswamy’ego na stadionie znanym z wysokich wyników i stosunkowo mniejszych granic.

Wybór redaktora

Zapowiedź IPL: powody, dla których warto oglądać epickie powroty, najbogatszych graczy i kształtującą się drużynę T20 WC


Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here