GOODYEAR, Arizona — Jeśli nie dojdzie do przejęcia w ostatniej chwili, skład Cleveland Guardians na dzień otwarcia jest już ustalony. Wiosna pełna kontuzji i chorób oraz zaskakujące zwolnienie Mylesa Strawa doprowadziły do ​​nieoczekiwanych wyborów.

Zapolowi Will Brennan i Estevan Florial dowiedzieli się w sobotę rano, że dołączą do zespołu w Oakland w przyszłym tygodniu. To samo dotyczy zmienników Tima Herrina i Huntera Gaddisa. Słoma i zasada 5 Wybór w drafcie Deyvison De Los Santos nie dostał się do drużyny.

Oto wstępny plan Dnia Otwartego…

Miotacze: Shane Bieber, Tanner Bibee, Logan Allen, Triston McKenzie, Carlos Carrasco, Tyler Beede, Emmanuel Clase, Scott Barlow, Nick Sandlin, Eli Morgan, Hunter Gaddis, Tim Herrin, a następnie Cade Smith lub przejęcie zewnętrzne.

Pozycja graczy: Bo Naylor, Austin Hedges, David Fry, José Ramírez, Andrés Giménez, Josh Naylor, Gabriel Arias, Brayan Rocchio, Tyler Freeman, Steven Kwan, Will Brennan, Estevan Florial, Ramón Laureano

„To szaleństwo widzieć, jak doszło do tego momentu” – powiedział menadżer Stephen Vogt.

• W sobotni poranek De Los Santos siedział przy swojej szafce, pochylony do przodu, z opuszczoną głową, nałożonym kapturem i telefonem w dłoni. Wreszcie José Ramírez usiadł w sąsiedniej szafce, aby zaoferować wsparcie De Los Santos. Życie według zasady 5 Wybór w drafcie jest dziwny, szczególnie podczas wiosennych treningów, a zwłaszcza dla 20-latka wyruszającego na przesłuchanie z nieznanym zespołem. Ramírez był jego mentorem przez ostatnie dwa miesiące, podczas gdy Strażnicy zastanawiali się, czy jego potencjał mocy jest wart nieelastycznego miejsca w składzie i czy w ogóle będzie to korzystne dla jego rozwoju. To osobliwa sytuacja.

„José go popchnął” – powiedział Vogt. „To jego zasługa za pracę z młodym zawodnikiem i naprawdę wzięcie go pod swoje skrzydła”.

Znali przeszkody, kiedy go wybierali w grudniu, ale w tamtym czasie Strażnicy desperacko poszukiwali (niedrogich) sposobów na dodanie władzy organizacji. Ten los na loterię kosztował ich tylko 100 000 dolarów, a połowę tej kwoty odzyskają, gdy on oficjalnie zatwierdzi zrzeczenie się prawa, a Diamondbackowie przyjmą go z powrotem do swojej organizacji. W tej sytuacji rzadko zdarza się, aby obie strony wypracowałyby transakcję, która zniosłaby ograniczenia dotyczące składów nałożone na De Los Santos, ponieważ Strażnicy nie mieliby żadnego wpływu w tych rozmowach.

GŁĘBIEJ

Dziwny, stresujący, złapany pomiędzy wiosennym treningiem wyboru zgodnie z Zasadą 5

• Słoma najprawdopodobniej zakończy zwolnienia, a następnie prawdopodobnie wyląduje w Columbus, co było szalonym zwrotem wydarzeń w przypadku kogoś, kto nadal był winien około 20 milionów dolarów przez następne trzy lata. Jedyne sposoby, w jakie Strażnicy mogą uciec od tego kontraktu:

1. Zespół zgłasza go na podstawie wniosku o zrzeczenie się prawa jazdy, co wydaje się wysoce nieprawdopodobne.

2. Słoma wybiera wolną agencję po zatwierdzeniu zrzeczeń, co wydaje się wysoce nieprawdopodobne. Wybierając tę ​​opcję, Straw straciłby resztę swojej pensji i zadowoliłby się tym, co zaoferowałaby mu inna drużyna, a co nie byłoby zbyt wiele.

Ta decyzja zwalnia kolejne 40-osobowe miejsce w składzie. Klub doda Trevora Stephana i być może Jamesa Karinchaka do 60-dniowej listy kontuzjowanych, co zwolni jedno lub dwa miejsca dla Carrasco i Beede. Jeden z tej dwójki będzie piątym starterem, który otworzy sezon (do czasu powrotu Gavina Williamsa po kontuzji), a drugi będzie grał na długiej przerwie.

Ben Lively i Xzavion Curry prawdopodobnie rozpoczną grę na liście kontuzjowanych, a ich skład będzie stale uzupełniany po absencjach spowodowanych wirusem, który opanował klub.

• Jedynym nierozwiązanym miejscem jest ostatnia praca w zagrodzie dla byków. To będzie należeć do Smitha, chyba że w nadchodzących dniach Strażnicy skorzystają z pomocy innej drużyny, co zawsze jest możliwe, gdy kluby dokonują ostatecznej selekcji. Tak czy inaczej, Smith twierdzi, że przez cały rok będzie wspierał hodowlę byków. Miał wspaniałą wiosnę, podobnie jak Herrin i Gaddis. Dopóki Sam Hentges nie wróci z listy kontuzjowanych, Herrin będzie jedynym lewicowcem w zagrodzie.

„Wiadomość do Tima” – powiedział Vogt – „brzmiała następująco: «Twoje rzeczy są odtwarzane. Kiedy masz przewagę w liczeniu… trudno ci dorównać. Jeśli przegrywasz w liczeniu, musisz rzucić komuś wyzwanie, bo zostaniesz ranny. Tim nie tylko zaatakował strefę uderzenia i pokazał, co potrafi, ale także rzuca z pewnością siebie.

• Ciekawy będzie sposób, w jaki Vogt dzieli czas gry na boisku. Czy połączenie Brennan, Floriala, Laureano i Freemana może okazać się owocne? Zespół z pola drużyny Cleveland w zeszłym sezonie wygenerował 84 wRC+, co oznacza, że ​​poziom ataku był o 16 procent niższy od średniej w lidze, co było trzecim najgorszym wynikiem w lidze. 18 home runów grupy zajęło ostatnie miejsce, 28 za drugim najgorszym Waszyngtonem i jedną piątą wszystkich zarejestrowanych przez drużynę Braves.

Kwan oczywiście zajmie lewe pole. Freeman wydaje się gotowy do centrum patrolowego. Oczekuje się, że Laureano będzie regularnie uderzał z prawej strony lub z DH. Brennan i Florial są leworęcznymi pałkarzami, chociaż mają wyraźnie kontrastujące profile.

Florial ma moc i szybkość, ale ma mnóstwo zamachu i chybień. Miał ciężką wiosnę, ale nie ma już szans na grę w niższej lidze. Brennan ma mnóstwo kontaktu, ale w zeszłym sezonie nękało go zbyt częste wyrzucanie rzutów poza strefę, co doprowadziło do dużej ilości słabego kontaktu.

• Beede był dwukrotnie wybierany w pierwszej rundzie draftu. Znalazł się na liście 100 najlepszych potencjalnych klientów i uczestnik Futures Game. Rzucał szybką piłkę, krzywą piłkę i zmianę. Teraz, mając 30 lat, po roku spędzonym na rzucaniu w Japonii, jest prawie nie do poznania na kopcu. Opiera się na łupaczu, zamiataczu i ciężarku i stwierdził, że lepiej radzi sobie z atakami pałkarzy, niż jako młody, walczący miotacz w drużynie Giants.

Powiedział, że podejście wschód-zachód w jego nowym arsenale pomogło mu odnotować więcej zamachów i chybień niż jego stare podejście, północ-południe, z szybkimi piłkami w górze i dodatkowymi narzutami niżej w strefie.

„Kiedy wyjechałem za granicę” – powiedział – „był to proces samopoznania. Kim jestem jako miotacz? Kim chcę być? A potem posiadanie tego.”

• W składzie rzucającego będą Bieber, Bibee i Beede, którzy będą rywalizować z trio Yan (Gomes)/Yandy (Díaz)/Yonder (Alonso) w składzie na rok 2018. Nie możemy omówić potencjalnego pomyłki w nazwach, nie wspominając o fiasku OT/OP z 2018 roku, kiedy trenerzy Clevelanda wezwali z boiska niewłaściwego zastępcę, ponieważ pseudonimy Dana Otero (OT) i Olivera Péreza (OP) brzmiały podobnie.

I oczywiście był snafu w lipcu 1999 r., kiedy Manny Ramirez zasiadł na prawym skrzydle zamiast Alexa Ramireza. Karta składu wskazywała, że ​​Manny będzie na DH, a Alex na prawym polu. Menedżer Mike Hargrove obwinił za tę sytuację nieporozumienia między trenerami. Manny musiał zostać odpowiednim obrońcą, a Alexa zastąpił miotacz, co doprowadziło do dwóch występów Charlesa Nagy’ego przeciwko Davidowi Wellsowi w meczu rozgrywanym według zasad ligi amerykańskiej.

(Zdjęcie Huntera Gaddisa: David Berding / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here