Nieznana jeszcze tożsamość kobiety została zmiażdżona przez ciężarówkę w rejonie Abule-Egba w stanie Lagos.

Zdarzenie, które miało miejsce w poniedziałek, zostało potwierdzone w oświadczeniu rzecznika Urzędu Zarządzania Ruchem Stanu Lagos, Adebayo Taofiqa.

Adebayo zauważył, że wstępne dochodzenie wykazało, że betonomieszarka jechała z maksymalną prędkością, gdy straciła kontrolę w wyniku awarii hamulców.

Dodał, że kierowca próbował zjechać do kanału odwadniającego i przy okazji przygniótł zmarłego.

„Urzędnicy Urzędu Zarządzania Ruchem Stanu Lagos ewakuowali uwięzione ciało pod ciężarówką Dangote i natychmiast przekazali je policjantom z komisariatu Oko-Oba” – zauważył Adebayo w oświadczeniu.

Ujawnił dalej, że kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy LASTMA, dodając, że zespół policjantów z komisariatu Oko-Oba zapewniał bezpieczeństwo podczas akcji ratowniczej.

„LASTMA Abdul Salam Nurudeen (Alfa, strefa 19 Abule-Egba/Tollgate), który kierował akcjami ratowniczymi, potwierdził, że jego zespół był wspierany przez innych sympatyków drogi w usuwaniu uwięzionego martwego ciała.

„Dyrektor generalny LASTMA, pan Olalekan Bakare-Oki, przestrzegł jednak właścicieli/kierowców ciężarówek, aby przed wyruszeniem w jakąkolwiek podróż w Lagos lub poza Lagos zawsze upewniali się, że ich ciężarówki są odpowiednio sprawdzane, w tym układu hamulcowego, przed wyruszeniem w jakąkolwiek podróż w Lagos lub poza nim” – dodano w oświadczeniu.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here