Caja Rural w dalszym ciągu zachwyca: Prades zwycięża w klasyfikacji generalnej w Alentejo

mihiszpański Eduarda Pradesa W tę niedzielę zwyciężyłem Powrót do Alentejo, którego 41. edycja charakteryzował się dominacją biegaczy swojej drużyny, Ubezpieczenie Funduszu Wiejskiego/RGA, która trzeci rok z rzędu zwyciężyła w teście z języka portugalskiego. Prades ukończył piąty i ostatni etap na szóstej pozycji, co pozwoliło mu zachować zdobytą w sobotę żółtą koszulkę i zatriumfować w zawodach Alentejo, regionie południowej Portugalii graniczącym z Estremadurą i Andaluzą (Hiszpania).

Katalończyk, który ukończył wyścig z czasem 20 godzin i 23 minut, zastępuje na tronie swojego kolegę z drużyny, Wenezuelczyka Orluisa Aulara, zwycięzcę dwóch ostatnich edycji. W sumie drugie miejsce, ze stratą 1 sekundy, zajął Wenezuelczyk Francisco Joel Peuela (Rdio Popular/Paredes/Boavista, który zajął piąte miejsce na etapie), a trzecie Portorykańczyk Abner Gonzlez (Efapel Cycling i 29. dzień), 14 sekund drogi. Ostatni etap wygrał inny biegacz Caja Rural, Portugalczyk Iuri Leito, który dystans 187,9 km pomiędzy miejscowościami Nisa i Vora pokonał w 4 godziny, 15 minut i 27 sekund.

Nie wystarczyło dobre miejsce w klasyfikacji generalnej, ale wystarczyło, aby zdobyć zieloną koszulkę (sprinterzy). Amerykanin Scott McGill (Project Echelon Racing) i Portugalczyk Lus Mendona (Sabgal/Anicolor) zakończyli dzień odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Była to także udana Vuelta al Alentejo dla Urugwajczyka Guillermo Thomasa Silvy (Caja Rural).

Zwycięzca pierwszego etapu w niedzielę zajął 13. miejsce i zakończył test na piątej pozycji. Tymczasem objawieniem 41. edycji był młody Katalończyk Sergi Darder z Illes Balears Arabay Cycling, który zakończył dzień na czwartej pozycji i był dziesiąty w klasyfikacji generalnej zawodów, co zapewniło mu białą koszulkę (do 23 lat).