Bruno Fernandes opuszcza skład Portugalii i wraca do Manchesteru United po przerwie reprezentacyjnej

Bruno Fernandes został wcześniej odesłany do domu z reprezentacji Portugalii, ale nie oczekuje się, że wróci do Manchesteru United dopiero po przerwie międzynarodowej.

Chociaż opuścił obóz narodowy, Manchester United dał 29-latkowi całą przerwę w rozgrywkach reprezentacyjnych przed meczem z Brentford 30 marca.

Fernandes wystąpił i strzelił gola dla Portugalii podczas dominującego towarzyskiego zwycięstwa 5:2 ze Szwecją w Guimaraes w czwartkowy wieczór.

Roberto Martinez, menedżer Portugalii, wysłał kilku zawodników, w tym Fernandesa i obrońcę Manchesteru City Rubena Diasa, na wyjazd przed drugim meczem towarzyskim reprezentacji Portugalii ze Słowenią, który odbędzie się we wtorek.

Jak śledzić Euro 2024 na Sportowiec

„Ważne jest, aby pracować nad różnymi koncepcjami, zwłaszcza że Słowenia ma bardzo podobną strukturę (do Szwecji), także z dwoma napastnikami, więc wszyscy gracze, którzy odchodzą, są objęci opieką: Bernardo Silva, Ruben Dias, Joao Palhinha, Nelson Semedo, Toti Gomes, Rafael Leao, Bruno Fernandes i Goncalo Ramos” – powiedział Martinez.

„Jest kolejnych ośmiu zawodników, którzy, mam nadzieję, wejdą na wysoki poziom w drugim meczu, pełni głodu i mnóstwa energii”.

Fernandes, który jest kapitanem United, wystąpił w tym sezonie 38 razy w barwach swojego klubu.

Menedżer United, Erik ten Hag, dał w tym tygodniu wolne zawodnikom, którzy nie pełnią obowiązków międzynarodowych, podczas gdy niektórzy kontuzjowani członkowie drużyny przybędą do Carrington na indywidualne programy treningowe, aby kontynuować regenerację.

Oczekuje się, że pozostali gracze, którzy nie grają obecnie w swoich reprezentacjach narodowych, dołączą w poniedziałek.