Według doniesień, co najmniej dwie studentki Uniwersytetu Stanowego Nasarawa w Keffi zginęły w wyniku paniki, do której doszło w piątek na placu zgromadzeń uniwersytetu.

Plac zwołań był miejscem rozdawania uczniom środków paliatywnych przez rząd stanu Nasarawa.

Źródło na uniwersytecie powiedziało PUNCH Online, że potwierdzono śmierć dwóch studentek w wyniku paniki, w wyniku której inne doznały kilkustopniowych obrażeń.

„Teraz słyszymy, że zmarły dwie studentki. Mówiono, że udusili się z powodu tłumu, a później pracownicy służby zdrowia uznali ich za zmarłych” – podało źródło.

Potwierdzając incydent, prezes Stowarzyszenia Studentów Stanu Nasarawa, Yunusa Baduku, powiedziała PUNCH Online, że większość uczniów biorących udział w panice została przewieziona do okolicznych szpitali w celu uzyskania pomocy medycznej.

Powiedział: „Poważnie, to, co wydarzyło się dziś rano na Uniwersytecie Stanowym Nasarawa w Keffi, jest niestosowne i bardzo żałosne.

„Po naszym uzgodnieniu dotyczącym rozdania studentom środków paliatywnych, które miało się odbyć na placu zgromadzeń Uniwersytetu, oni (studenci) nagle przybyli w dużej liczbie na miejsce i pokonali ochronę.

„Przebili się przez bramę na plac Konwokacji, gdzie miały być rozdzielone worki z ryżem.

„Niestety większość naszych uczennic odniosła obrażenia różnego stopnia, inne zaś udusiły się z powodu dużej liczby ludności w miejscu rozdawania środków paliatywnych.

„W tej chwili jestem w Federalnym Centrum Medycznym Keffi, gdzie zawieźliśmy kilku naszych uczniów na leczenie w nagłych przypadkach.

„Jako prezydent NASA otrzymałem oficjalny raport, że w wyniku tego niefortunnego zdarzenia zmarł jeden student.

„Jeśli chodzi o liczbę rannych, nie mogę w tej chwili potwierdzić, ponieważ niektórzy z nich przebywają w szkolnej klinice, a inni w FMC, a Keffi otrzymuje leczenie”.

Baduku pochwalił jednak kierownictwo uniwersytetu, liderów studentów i przedstawicieli rządu stanowego za szybkie działania mające na celu pomoc studentom w szybkim uzyskaniu pomocy lekarskiej.

„Chcę pochwalić dyrekcję szkoły, kadrę kierowniczą uczniowską, a nawet rząd stanowy za wspieranie nas w takim momencie. Wszyscy robią, co w ich mocy, aby zaradzić tej sytuacji i zapewnić powrót normalności w środowisku szkolnym” – powiedział.

Gubernator stanu Abdullahi Sule rozdał niedawno każdemu studentowi Politechniki Isa Mustapha Agwai Polytechnic w Lafii dwa 7,5-kilogramowe worki ryżu i 5000 funtów.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here