Bez Messiego Argentyna pokonała Salwador z autorytetem

LA Reprezentacja Argentynyaktualna mistrzyni świata, potwierdziła swoją wartość i zwyciężyła 3:0 Zbawicielw towarzyskim meczu rozegranym na stadionie Lincoln Financial Field w Filadelfii, w pojedynku naznaczonym nieobecnością kapitana i emblematu Lionel Messi.

Z golami od Cristian Romero (16.), Enzo Fernandez (41.) i Giovani Lo Celso (51.), selekcja kierowana przez Lionela Scaloniego Zwyciężył z władzą w pojedynku, w którym Lautaro Martineza Pozostało mu 769 minut suszy, bez możliwości przejścia na emeryturę w koszulce „albiceleste”.

Dominacja reprezentacji Argentyny była znaczna przez cały mecz nad rywalem, który zaliczył 21. mecz bez zwycięstw z 10 remisami i 11 porażkami, a którego ostatnie zwycięstwo miało miejsce w czerwcu 2022 r., kiedy wygrała dla Concacaf 3:1 z Granadą. .

Dominacja argentyńskiej drużyny znalazła odzwierciedlenie w 16. minucie po rzucie rożnym Anioł Di Mara Zakończyło się precyzyjnym uderzeniem głową Cristiana Romero, po którym salwadorski bramkarz nie miał żadnych szans ani reakcji. Mario Gonzaleza.

Od tego momentu Argentyna nadal dominowała w grze i piłce, ale drużyna z Ameryki Środkowej miała jedyną klarowną opcję na wyrównanie wyniku strzałem z Jairo Henrqueza w polu karnym, który uderzył Cristiana Romero przed bramkarzem Albiceleste.

W 41. minucie Argentyna powiększyła prowadzenie po połączonej grze, która doprowadziła do Enzo Fernándeza, który musiał jedynie przesunąć ją na bok linii bramkowej.

Argentyna miała trzy dobre okazje na wejście na przerwę z większą różnicą na tablicy wyników, ale brak precyzji w ostatnim strzale sprawił, że aktualny mistrz świata miał dwubramkową przewagę.

Na początku drugiej połowy Lionel Scaloni przesunął swoje sztafety z dochodem Nicolsa Otamendiego w linii obrony i Alejandro Garnacho w przestępstwie.

Dopiero po sześciu minutach na tablicy wyników pojawił się ostateczny wynik po świetnej akcji, która zakończyła się zwycięstwem Giovaniego Lo Celso po raz trzeci nad bramkarzem bronionym przez Mario Gonzleza.

Od tego momentu Argentyna utrzymywała się w posiadaniu piłki, średnio na poziomie blisko 80 procent, ale nie była w stanie zdobyć gola z powodu dwóch interwencji bramkarza Gonzáleza, wycofywania się wszystkich zawodników Salwadoru i obsesji Albiceleste, aby Lautaro Martínez mógł strzelić gola.

Po tej prezentacji Argentyna przeniesie się z Filadelfii do Los Angeles, gdzie we wtorek zmierzy się Kostaryka w Memorial Coliseumzmierzy się z Salwadorem, który właśnie zremisował 1:1 z Boanire Honduras także we wtorek w godz Stadion Shell Energy w Houston.

Arkusz meczowy

0. Salwador: Mario González; Bryan Tamacas (64 min, Julio Sibrin), Melvin Cruz, Rudy Clavel, Jorge Cruz i Narciso Orellana (64 min, Pablo Punyed); Nelson Flores (76 min, Diego Flores), Christian Martínez, Darwin Cern (72 min, Melvin Cartagena); Jairo Henrquez (76 min, Germán Fuentes) i Nelson Bonilla (76 min, Jeremy Garay). Trener: Dawid Dniga.

3. Argentyna: Emiliano Martnez; Nehun Prez, Cristian Romero (72 min, Nahuel Molina Lucero), Nicols Tagliafico (55 min, Valentn Barco) i Nicols Gonzlez (46 min, Nicols Otamendi); Rodrigo De Paul (64 min, Facundo Buonanotte), Leandro Paredes, Enzo Fernndez (46 min, Alejandro Garnacho) i Giovani Lo Celso (72 min, Alexis Mac Allister); ngela Di Mara i Lautaro Martneza. Trener: Lionel Scaloni.

Cele: 0-1, m.16: Cristian Romero. 0-2, m.41: Enzo Fernndez. 0-3, m.51: Giovani Lo Celso.

arbitraż: Amerykanin Vctor Vivas upominał Narciso Orellanę i Jorge Cruza.

Przypadki: Mecz towarzyski rozegrany na stadionie Lincoln Financial Field w Filadelfii przed 13 500 widzami.