miAustriacki pomocnik RB Lipsk Christoph Baumgartner strzelił najwcześniejszego gola w historii międzynarodowego futbolu mężczyzn przeciwko Słowacji w Bratysławie. biorąc tylko sześć sekund w umieszczaniu piłki w rywalizujących siatkach.

Na początku towarzyskiego meczu ze Słowacją, który Austria wygrała 0:2, Baumgartner otrzymał rzut karny, sW biegu pozbył się trzech przeciwników, a zza pola karnego oddał niski strzał dośrodkowania, który pokonał słowackiego bramkarza.

Chwila Prawie 10 000 słowackich kibiców przyglądało się temu z niedowierzaniem, a austriaccy kibice w strefie dla gości wybuchli świętowaniem. Gol ten pobił, jak podają austriackie media, dotychczasowy rekord Niemca Łukasza Podolskiego, który w 2013 roku strzelił gola w towarzyskim meczu z Ekwadorem po siedmiu sekundach.

„To wielka radość” – oznajmił po meczu pomocnik. „Ćwiczyliśmy tę grę kilka razy, począwszy od rozpoczęcia. Sytuacja potoczyła się w taki sposób, że mogłem zacząć biec. Wtedy pomyślałem, że nie zaszkodzi spróbować strzelić po kilku sekundach. To, że wtedy wszedł i był to rekord świata, oczywiście bardzo mnie cieszy” – dodał zawodnik.

To był 12. gol Baumgartnera w jego 35. meczu w reprezentacji. Mając 24 lata, wyprzedził już Marko Arnautovicia pod względem najlepszego w dotychczasowej austriackiej drużynie stosunku liczby bramek na rozegrane mecze. W 1982 roku Andreas Weimann zdobył bramkę na 0:2.

Austria odniosła w ten sposób czwarte zwycięstwo z rzędu, nie tracąc bramek, trzy z nich zakończyły się wynikiem 2:0, włączając listopadowe mecze z Estonią i Niemcami. Pod wodzą Niemca Ralfa Rangnicka drużyna przegrała tylko jeden z ostatnich trzynastu meczów międzynarodowych, przegrywając 2:3 w październiku w Wiedniu z Belgią.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here