Bashir El-Rufai, syn bezpośredniego byłego gubernatora stanu Kaduna, Nasira El-Rufaia, ostro skrytykował byłego rzecznika nieistniejącej już Rady Kampanii Prezydenckiej Atiku-Okowa, Daniela Bwali, za okłamywanie ojca.

Wiadomości z Naiji poinformował, że Bwala zarzucił, że kandydat na prezydenta Partii Pracy (LP) w wyborach w 2023 r., Peter Obi, planuje opuścić partię i połączyć siły z El-Rufai w Partii Socjaldemokratycznej (SDP).

W piątek w poście na swoim oficjalnym koncie X Bwala postawił ten zarzut i powiązał najnowsze wydarzenia z trwającym sporem w Partii Pracy.

Wypowiadając się na temat urazy, Bwala zasugerował, że Obi połączy siły z El-Rufaiem w SDP, w miarę jak Partia Pracy będzie intensyfikować wysiłki na rzecz usunięcia krajowego przywództwa pod przywództwem Abure.

Dementując te twierdzenia, Bashir w poście za pośrednictwem X zarzucił, że Kongres Wszechpostępowy (APC) nagrodził Bwalę za zdradę partii opozycji.

Bashir twierdził również, że APC pokryło koszty podróży Bwali do Paryża i kwestionuje, jakie korzyści może on zyskać na kłamstwach o połączeniu sił jego ojca z Peterem Obi.

On napisał, „APC nagrodziło cię za cenną zdradę wobec PDP. Przewieziono cię nawet samolotem do Paryża. Dlaczego wciąż tu otwarcie kłamiecie? Co jeszcze możesz zyskać?”

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here