QJeśli mówienie o słynnym „Sunshine Double” – zwycięstwie w Indian Wells i Miami w tym samym roku – jest przedwczesne, gdyż Carlos Alcaraz dopiero co dotarł do 1/8 finału turnieju Miami Masters 1000 po pokonaniu Gaela Monfilsa 6:2 i 6:4ale sposób w jaki to zrobił sugeruje, że Murcjanin może w tym sezonie osiągnąć słynny dublet.

Osiągnęli to tylko Jim Courier, Michael Chang, Pete Sampras, Marcelo Ros, Andre Agassi, Roger Federer i Novak Djokovic, ale gdyby Carlitosowi tego nie udało się, musiałby po prostu pozostać przy swoich wystawach podczas amerykańskiego tournee, w którym uczestniczy pokazując swój najlepszy tenis. Pokazuje, kiedy aktualny numer ATP 2 jest pewny. Wtedy jego gra toczy się dalej, a cały repertuar strzałów i zasobów zostaje urzeczywistniony.

Monfils, przeżywający dobry moment weteran, rywalem był dopiero w pierwszych meczach, ale przewaga Alcarazu była widoczna od początku. Prawda jest taka, że ​​w trzecim meczu 37-letni Francuz skręcił lewą kostkę i to go zatrzymało. Wyzdrowiał, ale stracił bezwład, z jakim wyszedł.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here