Źródło potwierdziło AFP, że celem nalotów było Combs.

Anioły:

W poniedziałek agenci federalni dokonali nalotu na domy należące do Seana „Diddy’ego” Combsa, a amerykański potentat hiphopowy był głównym sprawcą zarzutów dotyczących handlu ludźmi i napaści na tle seksualnym.

Uzbrojeni agenci z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do luksusowych nieruchomości na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a materiał wideo przedstawiał helikoptery krążące nad głowami i ogromną obecność organów ścigania na ziemi.

„Dziś wcześniej Homeland Security Investigations (HSI) New York podjęła działania organów ścigania w ramach toczącego się dochodzenia, z pomocą HSI Los Angeles, HSI Miami i naszych lokalnych partnerów zajmujących się egzekwowaniem prawa” – podała agencja.

Źródło potwierdziło AFP, że celem nalotów było Combs.

Media w Los Angeles opublikowały zdjęcia lotnicze przedstawiające masową obecność w eleganckiej rezydencji w Holmby Hills powiązanej z Combsem – artystą i producentem znanym również jako Puff Daddy.

Na całym rozległym terenie widać było ciężko uzbrojonych agentów, a materiał filmowy przedstawiał przetrzymywanie niezidentyfikowanych osób na miejscu zdarzenia.

Tytuł rozrywkowy TMZ podał, że zdjęcia przedstawiały synów rapera Justina i Kinga Combsów w kajdankach.

Stacja podała, że ​​posiada także materiał filmowy z nalotu na luksusową posiadłość nad wodą w Miami, powiązaną z Combs.

Nie było bezpośredniego oficjalnego potwierdzenia na temat przyczyn nalotów, ale udział Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w dużych, skoordynowanych nalotach w dwóch lokalizacjach nasuwa poważne zarzuty.

Rozwój sytuacji wiąże się z rosnącą presją prawną na rapera, który stanął przed co najmniej czterema procesami sądowymi od osób twierdzących, że wykorzystywał je seksualnie, a zarzuty sięgają kilkudziesięciu lat.

W zeszłym roku Combs został pozwany przez byłą dziewczynę Casandrę Venturę, która występowała pod pseudonimem Cassie i podpisała kontrakt z jego wytwórnią Bad Boy.

W pozwie zarzucono, że przez wiele lat w miastach w całych Stanach Zjednoczonych zmuszał ją do wykonywania czynności seksualnych z wieloma mężczyznami.

W pozwie stwierdzono, że w wyniku zatrzymań w różnych lokalizacjach, które wymagały przekroczenia granic stanu, Ventura stała się ofiarą handlu ludźmi w celach seksualnych, stanowiącego przestępstwo federalne.

Sprawa ta została rozstrzygnięta, ale po niej poszły kolejne, w tym pozew z grudnia, w którym kobieta oskarżyła Combs o napaść na tle seksualnym, utrzymując, że on i inni dopuścili się zbiorowego zgwałcenia, gdy miała 17 lat.

W pozwie Combs i inni mężczyźni podawali jej narkotyki i alkohol, po czym wielokrotnie brutalnie ją zgwałcili.

Douglas Wigdor, prawnik reprezentujący dwie kobiety, które oskarżyły Combs o molestowanie, powiedział w poniedziałek AFP: „Zawsze będziemy wspierać organy ścigania, gdy będą one starały się ścigać osoby, które naruszyły prawo.

„Mamy nadzieję, że jest to początek procesu, który pociągnie pana Combsa do odpowiedzialności za jego zdeprawowane zachowanie”.

Combs stanowczo zaprzeczył wszelkim oskarżeniom przeciwko niemu.

Combs (54 l.) założył wytwórnię płytową Bad Boy w 1993 roku i przez następne dziesięciolecia był główną postacią w komercjalizacji hip-hopu. Do jego protegowanych należeli nieżyjący już Notorious BIG i Mary J. Blige.

Należy do grona miliarderów tej branży, między innymi dzięki swoim przedsięwzięciom w branży alkoholowej.

Jednak wbrew publicznemu wizerunkowi uprzejmego biznesmena, w procesach sądowych Combs jest przedstawiany jako brutalny mężczyzna, który wykorzystywał swoją sławę do żerowania i zastraszania kobiet.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here