Nigeryjski Kongres Pracy, NLC, przestrzegł Niezależną Krajową Komisję Wyborczą (INEC) przed zatwierdzeniem Krajowej Konwencji Partii Pracy, LP zaplanowanej na 27 marca 2024 r.

NLC wydała pouczenie w piśmie skierowanym do przewodniczącego INEC Mahmooda Yakubu.

W piśmie radców prawnych NLC, Falana i Falana’s Chambers, z dnia 22 marca 2024 r., NLC oskarżyła Przewodniczącego LP Juliusa Abure i jego współpracowników o planowanie nielegalnej konwencji wbrew nakazom sądu.

NLC zauważyła, że ​​taka konwencja krajowa była nielegalna ze względu na obowiązujące orzeczenia sądowe, które stwierdzały status LP i nakazywały konwencje włączające.

NLC w piśmie podpisanym przez marszałka Abubakara zagroziła podjęciem kroków prawnych, jeśli INEC nie zastosuje się do żądania.

W liście zatytułowanym „Wniosek o zaprzestanie zatwierdzania krajowej konwencji nielegalnej Partii Pracy zaplanowanej na 27 marca 2024 r.” czytamy: „Jesteśmy radcami prawnymi Kongresu Pracy w Nigerii, w imieniu którego piszemy ten list.

„Dotarła do nas informacja, że ​​pan Julius Abure, przewodniczący Partii Pracy, wraz z garstką jego zwolenników planują zorganizowanie krajowej konwencji Partii Pracy w dniu 27 marca 2024 r. w Abia w stanie Abia, z udziałem przedstawicieli przy aktywnym przyzwoleniu niektórych urzędników komisji pod twoim kompetentnym przywództwem.

„Jak niewątpliwie wiecie, ogólnokrajowa konwencja prowadzona przez frakcję Abure będzie stanowić naruszenie wyroku Federalnego Sądu Najwyższego w pozwie nr. FHC/ABJ/CS/866/2014 pomiędzy Partią Pracy a 3 Ors. kontra Kom. Salisu Muhammed, w którym sąd uznał Partię Pracy za „instytucjonalną partię polityczną założoną, promowaną i zarejestrowaną przez Nigeryjski Kongres Pracy (NLC) w imieniu nigeryjskich robotników”, i w ten sposób nakazał frakcjom „zwołanie ekspansywnego i włączający ogólnokrajowy zjazd partii.” W załączeniu CTC wyroku.

„Podobnie powodowie w pozwie nr FHC/ABJ/CS/491/2021 pomiędzy Partią Pracy a 9 Ors. przeciwko adwokatowi Juliusowi Abure i 2 Ors. zwrócił się do Federalnego Sądu Najwyższego z prośbą, między innymi, o wydanie nakazu sądowego na rzecz powodów powstrzymujących pierwszego (Barrister Julius Abure), drugiego (Umar Farouk) i trzeciego (Barr. Akingbade Samuel Oyelakin) oskarżonych lub któregokolwiek i/ lub wszyscy funkcjonariusze krajowi powołani w jakikolwiek sposób naruszający postanowienia Federalnego Wysokiego Trybunału w pozwie nr. FHC/ABJ/CS/866/2014 pomiędzy Partią Pracy i 3 Ors. kontra Kom. Salisu Muhammed i Ors.”

Dodał: „W dobrze przemyślanym orzeczeniu Federalny Wysoki Trybunał z piątku 23 lipca 2021 r. orzekł: „Niniejszym wydaje się nakaz, aby strony utrzymały status quo ante bellum, aby nie zakłócać reszty sprawy”. w oczekiwaniu na dalsze postanowienie tego sądu. W załączeniu CTC zamówienia.

„W świetle powyższego jesteśmy zmuszeni nalegać, aby powstrzymywali urzędników komisji od podważania należytego sprawowania wymiaru sprawiedliwości i poszanowania praworządności poprzez uczestnictwo w nielegalnej konwencji.

„Proszę zwrócić uwagę, że jeśli niezwłocznie nie zastosujesz się do powyższego żądania, zwrócimy się do Federalnego Sądu Najwyższego i wszczęmy przeciwko Tobie postępowanie o pogardę”.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here