Xiaomi 14 Ultra, który ma być oficjalnie zaprezentowany 25 lutego, już teraz pozwala nam się domyślać, czego możemy się spodziewać po tym flagowcu. Ostatni wpis na niemieckim blogu WinFuture nie tylko rozwiewa wiele wątpliwości, ale także potwierdza kilka wcześniejszych plotek.

Nowy smartfon będzie zasilany przez procesor Snapdragon 8 Gen 3 i będzie wyposażony w 16 GB pamięci RAM LPDDR5X oraz 512 GB pamięci UFS 4.0 w wersji europejskiej. Jednakże na niektórych rynkach spodziewana jest również wersja z pojemnością 1 TB.

Urządzenie będzie posiadać 6,73-calowy ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz i rozdzielczości 1440p, osiągając maksymalną jasność aż 3000 nitów. Dodatkowo będzie obsługiwać HDR10+ oraz mieć skaner linii papilarnych umieszczony pod ekranem do biometrycznej autentykacji.

Z tyłu urządzenia znajdziemy duży moduł aparatu LEICA z lampą błyskową oraz czterema obiektywami 50 MP. Ten zestaw składa się z jednego głównego aparatu z dużym sensorem o rozmiarze 1 cala, jednego obiektywu szerokokątnego, jednego teleobiektywu (optyczny zoom 3,2x) oraz jednego teleobiektywu peryskopowego (optyczny zoom 5x)