Wskaźnik ilustrujący znaczenie Olliego Palmera dla oferty Wrexham na tytuł League Two

Jako talizman strzelecki drużyny Wrexham przez ostatnie trzy sezony, nie było zaskoczeniem, że błyskotliwy występ Paula Mullina w pierwszej połowie był tematem rozmów podróżujących kibiców wracających do domu po weekendowym zwycięstwie 3:1 z Grimsby Town.

Mocny wolej Mullina w 42. minucie po zmianie na trzecią bramkę Wrexham był dokładnie tym, co wszyscy związani z walijskim klubem chcieli zobaczyć przed wyścigiem o awans do League Two. Podobnie jak zachwycające podwójne shimmy w połowie drogi do zdobycia drugiego gola Andy’ego Cannona, który pięć minut wcześniej podwyższył na 2:0; sposób, w jaki Mullin opuścił Grimsby, leżący na murawie pomocnik Gavan Holohan sugerował, że po niezwykle jałowym okresie na początku roku, ten zawodnik ponownie jest w doskonałej formie.

Ponieważ mecze zbliżają się szybko i szybko, następną dla trzeciego w tabeli Wrexham będzie apetyczna wizyta lidera czwartej ligi Mansfield Town w Wielki Piątek. Jaką cenę można zapłacić za atak i zwolnienie Mullina, który strzelił w przeszłości sześć goli pół tuzina występów?

Mniej ogłoszona niż obecnie najlepszy strzelec klubu w tym sezonie z 18 golami – czy nawet pierwszy dublet 28-letniego Cannona w historii seniorów – była rola Olliego Palmera w sobotnim triumfie. Człowiek, który w dalszym ciągu dysponuje rekordową kwotą 300 000 funtów (379 tys. dolarów przy obecnym kursie) dla Wrexham po dołączeniu do zespołu w styczniu 2022 r., przeszedł niesamowitą przemianę, po czym został wycofany w końcówce meczu po wygranym meczu. Ale kontynuował także dość niezwykły rekord.

Mianowicie, w swoich 19 ligowych startach dla nich w tym sezonie, jeszcze nie przegrali. Biorąc pod uwagę, że podopieczni Phila Parkinsona zostali pokonani dziewięć razy w 39 ligowych meczach, jest to imponujące. Również w tych 19 spotkaniach zdobyto czterdzieści trzy punkty (12 zwycięstw, siedem remisów), co podkreśla zarówno wartość Palmera dla drużyny, jak i rolę, jaką będzie odgrywać wszystkich pięciu starszych napastników w ostatnich siedmiu spotkaniach.

Mullin, jeśli chodzi o sobotnią formę, wydaje się być kandydatem do rozpoczęcia pozostałych meczów, jeśli będzie w dobrej formie. Tak się dzieje, odkąd dołączył do klubu latem 2021 roku, z wyjątkiem niedawnej serii ośmiu meczów bez punktów, podczas których trzy razy rozpoczynał grę na ławce rezerwowych.

To pozostawia pytanie, kto z drugoplanowych partnerów jest głównym bohaterem Wrexham. Jeśli chodzi o wyniki, nie ma dyskusji, ponieważ Palmer i Mullin grali ze sobą w tym sezonie kilkanaście razy, a ta para przyniosła osiem zwycięstw i cztery remisy.

Jest to bez wątpienia najlepszy powrót ze wszystkich duetów atakujących w klubie, chociaż Palmer i Sam Dalby mogą pochwalić się stuprocentowym rekordem zwycięstw po rozpoczęciu meczu z Tranmere Rovers i Doncaster Rovers we wrześniu, a kilka miesięcy później ponownie u siebie z Gillingham. .

0

Zagrożenie, jakie stwarza para Mullin/Palmer, dodatkowo ilustruje fakt, że Wrexham do końca poprzedniego sezonu przetrwało 25 meczów bez porażki, kiedy oba zespoły zaczynały razem w Lidze Narodowej. Musimy cofnąć się niemal dokładnie o 18 miesięcy do ostatniego razu, kiedy drużyna Parkinsona zaznała smaku porażki w lidze z Palmerem i Mullinem w początkowej jedenastce: przegranej 1:0 z Notts County 4 października 2022 roku.

Ponownie jest to niezwykły rekord, który z pewnością sprawia, że ​​obaj mężczyźni są partnerem pierwszego wyboru w starciu, dzięki dwóm występom po obu stronach w nadchodzący weekend wielkanocny i kolejnemu meczowi u siebie w środku tygodnia z siódmym w tabeli Crawley Town. we wtorek, 9 kwietnia, bez wątpienia będzie miała miejsce pewna rotacja, przynajmniej jeśli chodzi o to, kto zagra u boku Mullina.

Powyższa tabela zawiera kilka wskazówek, uwzględniając nawet jej wrodzoną prostotę. Do tych niedociągnięć zalicza się fakt, że niektóre zwycięstwa w tym sezonie miały więcej wspólnego z personelem, jaki Wrexham miał na boisku pod koniec meczu, niż z tym, kto go rozpoczął.

Najlepszym przykładem jest Salford City u siebie w październiku, gdzie dwóch zmienników Parkinsona, Steven Fletcher i Jordan Davies, strzeliło gola w 88. i 89. minucie i wyrwało zwycięstwo 3-2 ze szczęk porażki w czasie, gdy starter Palmer był z powrotem, siedząc na ławce przez 25 minut.

Odwrotną stroną tej sytuacji jest jednak zwycięstwo 2:1 na wyjeździe z Sutton United w zeszłym miesiącu, kiedy zarówno Mullin, jak i Palmer odegrali kluczową rolę w tym, że Wrexham zakończył mecz na tyle mocno, że wywalczył kolejnego zwycięzcę w końcówce, po tym jak obaj zostali wprowadzeni z ławki rezerwowych na 18 minut przed końcem . W naszej tabeli triumf ten przypisuje się spółce Fletcher-Jack Marriott, która ustąpiła miejsca Palmerowi i Mullinowi po niewielkiej radości w ataku.

Pomijając te wady, tabela oferuje przyzwoity miernik efektywności partnerstwa.

Weźmy na przykład Dalby’ego i Mullina. Pomimo tego, że w zeszłym sezonie doszło do wyrównania w walce o tytuł, to połączenie nie sprawdziło się tak dobrze, jak w lidze wyższej. Wrexham przegrane pięć z ośmiu meczów ligowych łącznie nie jest zaskoczeniem.

Fletcher i Mullin radzili sobie lepiej, zdobywając trzy zwycięstwa i 11 punktów w siedmiu meczach ligowych razem. Wydaje się to najbardziej prawdopodobną alternatywą dla Mullina i Palmera, gdyby Parkinson uznał, że dwa starty w krótkim odstępie czasu przekraczają jego obecnie 32-letni rekord podpisany.

Z tego powodu wybór drużyny na własnym boisku przeciwko Mansfield w piątkowe popołudnie (w Wielkiej Brytanii jest to święto narodowe) będzie fascynujący. Czy menedżer trzyma się partnerstwa, które przynosiło rezultaty przez większą część dwóch lat? Albo, patrząc jednym okiem na wtorkowy mecz ze słabszą drużyną z Doncaster, czy Fletcher, a nawet Dalby dostają skinienie głową, aby współpracować z Mullinem w walce z liderami dywizji, podczas gdy Palmer powstrzymuje się przed atakiem na 18. miejsce z Yorkshiremen?

To ważne wezwanie.

Palmer wydaje się równie dobrze pasować do meczów u siebie, jak i na wyjazdach. Jego seria 19 meczów bez porażki w tym sezonie obejmuje 12 zwycięstw na wyjazdach, znacznie powyżej średniej dla klubu, który do ostatnich kolejnych zwycięstw w Morecambe i Grimsby miał w tym sezonie problemy z dala od toru wyścigowego.

Ten imponujący powrót obejmuje rolę samotnego napastnika w sierpniowym remisie 1:1 z AFC Wimbledon, jego poprzednim klubem, a także kolejne występy u boku Dalby’ego i Jake’a Bickerstaffa, którzy zostali wypożyczeni w zimowym oknie, nie rozpoczynając żadnego meczu ligowego od pierwszego miesiąca sezonu, aby podkreślić jego wszechstronność w sezonie, który nie był łatwy na poziomie osobistym.

Przy wszystkich sukcesach, jakie zespół odniósł od początku swojej kariery, Palmer strzelił w tym sezonie zaledwie pięć goli w 32 ligowych występach. Od powrotu po kontuzji na początku Nowego Roku zdarzały się też chwile, gdy nie udało mu się dostać nawet do 18-osobowego składu meczowego ze względu na intensywną rywalizację, jaka towarzyszy Wrexham, które ma na koncie pięciu starszych napastników.

Mimo to niezmiennie występował, gdy został o to poproszony.

Sobota była typowa dla poziomu przemysłu, jaki oferował, a także umiejętności przyjmowania uderzeń środkowych obrońców przeciwnika i tworzenia przestrzeni do wykorzystania przez Mullina.

Wrexham nie przegrało w 19 meczach ligowych w tym sezonie, w którym Palmer zaczynał (Matthew Ashton – AMA/Getty Images)

W wietrznej wiosennej pogodzie na północnym wybrzeżu Lincolnshire ani razu nie pozwolił obrońcom odpocząć, zawsze naciskając piłkę, gdy Grimsby był w posiadaniu piłki. Zdobył także więcej niż należnej mu liczby główek, zarówno głęboko we własnym polu karnym, odpierając rakietowe dalekie rzuty Douga Tharme’a, jak i w ataku, wprowadzając innych do gry.

Gdyby Mullin w pierwszej kwarcie nie przeleciał nieznacznie nad jednym kiepskim podaniem na skraj pola karnego, Palmer przeszedłby sam na sam z bramkarzem Harveyem Cartwrightem.

Palmer grał prawidłowo aż do zmiany w 87. minucie, a jego ostatnim występem było zwycięstwo 50-50 po ataku prawym skrzydłem, zaledwie pięć jardów od linii bramkowej Wrexham. Nic dziwnego, że opuścił boisko, skandując: „Ollie, Ollie, Ollie…”. z odległego końca.

Ci sami fani bez wątpienia będą mieć nadzieję, że w piątek ponownie otrzyma skinienie głową, aby zagrać u boku Mullina, a Fletcher – który zdobył osiem ligowych goli dla Wrexham w zaledwie 936 minut na boisku – będzie gotowy do uderzenia z ławki rezerwowych, jeśli do tego czasu potrzebny będzie 37-letni były reprezentant Szkocji.

(Zdjęcie na górze: Bradley Collyer/PA Images za pośrednictwem Getty Images)