OpenAI wprowadza funkcję wyszukiwania historii czatów w sieci ChatGPT

OpenAI ogłosiło we wtorek nową funkcję dla swojego chatbota ChatGPT opartego na sztucznej inteligencji (AI). Nowa funkcja umożliwi użytkownikom przeszukiwanie historii czatów w celu szybkiego znalezienia odpowiednich informacji z poprzednich rozmów. Stanowi to znaczną poprawę w porównaniu z obecnym rozwiązaniem, które wymaga od użytkowników przewijania całej historii w celu znalezienia żądanej rozmowy. Obecnie ta funkcja jest dostępna wyłącznie w portalu internetowym ChatGPT i jest udostępniana płatnym subskrybentom platformy.

ChatGPT otrzymuje funkcję wyszukiwania historii czatów

w post na X (wcześniej znanym jako Twitter) oficjalny uchwyt OpenAI ogłosił nową funkcję. Możliwość przeszukiwania wcześniejszych czatów była funkcją bardzo pożądaną przez użytkowników, ponieważ obecnie znalezienie odpowiednich informacji staje się coraz bardziej czasochłonne.

Dzięki funkcji wyszukiwania historii czatów użytkownicy mogą teraz znaleźć nową ikonę szkła powiększającego na panelu bocznym strony ChatGPT, która znajduje się po lewej stronie okna. Użytkownicy mogą dotknąć tej ikony, aby otworzyć pole tekstowe, w którym mogą wpisać słowa kluczowe, aby znaleźć przeszłą rozmowę. Pole tekstowe pokazuje również ostatnie czaty, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko wybrać jeden z nich bez konieczności wpisywania czegokolwiek.

Ta funkcja jest obecnie udostępniana użytkownikom ChatGPT Plus i Team. OpenAI podkreśliło również, że abonenci Enterprise i Edu uzyskają dostęp do funkcji wyszukiwania historii czatów w ciągu tygodnia. Jednak osoby korzystające z darmowej wersji platformy będą musiały poczekać do następnego miesiąca, zanim zobaczą tę funkcję.

Warto zauważyć, że osoby korzystające z aplikacji ChatGPT na Androida i iOS lub korzystające z aplikacji komputerowych Windows lub Mac nie będą na razie korzystać z tej funkcji. OpenAI nie ujawniło, czy w najbliższej przyszłości funkcja zostanie rozszerzona również na te platformy.

OpenAI po cichu dodaje nowe funkcje do ChatGPT, aby wyprzedzić rywali. Kolejną niedawno dodaną funkcją do internetowej wersji platformy jest możliwość wyszukiwania w Internecie. Różni się to od natywnych możliwości modelu GPT-4o, który może przeszukiwać Internet.

Dzięki funkcji wyszukiwania w sieci — dostępnej jako ikona globusa w polu tekstowym — sztuczna inteligencja korzysta wyłącznie ze stron internetowych w celu znalezienia odpowiednich informacji i wyświetla je wraz ze źródłami każdej nowej informacji. Pod względem funkcjonalności jest to nieco podobne do tego, co oferuje Perplexity AI.

Zrodlo