Szpital Guadalajara był gospodarzem XI Dnia Otwartego poświęconego rakowi piersi

W najbliższą środę, 30 października, w Szpitalu Uniwersyteckim w Guadalajarze odbył się XI Dzień Otwarty poświęcony rakowi piersi, którego hasłem przewodnim było „Jest co żyć”.

Celem wizyty, koordynowanej przez Służbę Ginekologii i Położnictwa, za pośrednictwem Oddziału Ginekologii Onkologicznej, było: „nadaj widoczność profilaktyce, a także powiedz, jak zmieniły się metody leczenia i zasoby dostępne dla kobiet chorych na raka, które znacząco poprawią jakość Twojego życia.”kierownik oddziału ginekologii i położnictwa María Jesús Cancelo, zauważyła w Mediodía COPE w Guadalajarze, wyjaśniając, że w rozdziale dotyczącym profilaktyki musimy nie tylko zająć się „profilaktyka pierwotna, taka jak zdrowy tryb życia, ale także profilaktyka wtórna, czyli gdy guz jest już obecny”.

W tym sensie dr Cancelo ostrzegał przed tym „w wielu przypadkach nie ma żadnych objawów, a guz lub nowotwór zostaje wykryty podczas mammografii w ramach kampanii badań przesiewowych”dlatego też zalecono, aby kobiety często obserwowały swoje piersi, aby z czasem wykryć wszelkiego rodzaju zmiany, „takie jak pojawienie się guzka, pojawienie się nieprawidłowej wydzieliny, uczucie cofania się sutka lub często opisywana skórka pomarańczowa”objawy, które należy natychmiast zgłosić do specjalisty.

Jeśli chodzi o liczbę przypadków raka piersi, ginekolog z Guadalajary stwierdził, że tak “burmistrz”w dużej mierze z tego powodu „Mamy znacznie lepsze narzędzia do stawiania diagnozy, dzięki czemu możemy znacznie wcześniej identyfikować nowotwory, a co za tym idzie, są one liczone i leczone”ale jednocześnie to podkreślając „Dziś przetrwanie jest znacznie lepsze niż jeszcze kilka lat temu”.

Dowodem na to są 117 kobiet które w tym roku przeszły operację raka piersi w szpitalu Guadalajara, O 7 więcej niż w 2023 rokuwedług Marii Jesús Cancelo.

Plakat XI Dnia Otwartego na rzecz Raka Piersi

Ze swojej strony Kierownik Oddziału Onkologicznego, Javiera Casinellowpłynęło również na „wysokie wskaźniki wyleczalności” objawia się wcześnie wykrytym dzisiaj rakiem piersi, do tego stopnia, że „Po diagnozie, leczeniu, operacji itp. niektórzy pacjenci całkowicie wracają do normalnego życia, a inni mogą przejść rekonwalescencję, ale przy ilości środków farmakologicznych i wszelkiego rodzaju zasobach, którymi dysponujemy, ewolucja jest naprawdę dobra”.

Javier Casinello, kierownik oddziału onkologicznego szpitala Guadalajara

SESCAM/JAVIER RAMOS

Javier Casinello, kierownik oddziału onkologicznego szpitala uniwersyteckiego w Guadalajarze

Jak podkreślił dr Casinello, „W tej chwili można do niego zastosować wiele broni terapeutycznych, zarówno chirurgicznych, radioterapeutycznych, jak i farmakologicznych”. W tym sensie pogratulował „wielkie pojawienie się nowych, niskotoksycznych i bardzo precyzyjnych leków, które działają na zmiany niemal molekularne, dzięki czemu każdy pacjent ma preferencyjne, konkretne leczenie, aby wiedzieć, który lek jest dla niego odpowiedni”pozwalając mu istnieć “zabieg a’la carte”.

Zrodlo