Prabowo-Gibran stawia sobie za cel 8-procentową oszczędność, regulacje FCTC mogą stać się obciążeniem

Niedziela, 20 października 2024 – 00:48 WIB

Djakarta – Szereg ekspertów ds. polityki publicznej i ekspertów prawnych ocenia, że ​​Ministerstwo Zdrowia przyjęło tę decyzję Ramowa Konwencja o ograniczeniu użycia tytoniu (FCTC) w projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia (projekt Permenkes) uważa się za wadliwą z prawnego punktu widzenia, ponieważ FCTC nie jest uznawana i ratyfikowana przez Indonezję.

Przeczytaj także:

Prabowo-Gibran poproszono o skupienie się na walce z ubóstwem oraz imporcie żywności i energii

Generalny przewodniczący Centralnej Rady Przywództwa Indonezyjskiego Stowarzyszenia Analityków Politycznych (DPP AAKI), Trubus Rahadiansyah, stwierdził, że wpływ Projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia, które ustanawia FCTC jako punkt odniesienia przy formułowaniu swoich przepisów, będzie dodatkowym obciążeniem dla nowy rząd Prabowa-Gibrana.

Tak naprawdę nowy rząd musi jeszcze odrobić wiele pracy domowej, w tym projekt PP 28/2024, który znacznie odbiega od przyjętej ustawy o zdrowiu (UU).

Przeczytaj także:

Przed inauguracją Prabowo wyraził wdzięczność wszystkim prezydentom od Soekarno po Jokowiego

„Jest wiele przepisów sprzecznych z samą Ustawą Zdrowotną. Tak naprawdę PP nr 28/2024 nie powinien mieć możliwości wykraczania poza zakres Ustawy Zdrowotnej, a jedynie móc ją przełożyć na przepisy techniczne” – stwierdził. Trubusa w swoim oświadczeniu z soboty 19 października 2024 r.

Poza tym Trubus podkreślił, że te regulacje pochodne nie mogą dodawać nowych klauzul i norm, których nie ma w samej Ustawie Zdrowotnej. W tym przypadku skrajne polityki nie są właściwe do wdrożenia w przemyśle tytoniowym, który w ogromnym stopniu przyczynia się do absorpcji siły roboczej i gospodarki Indonezji.

Przeczytaj także:

Przystanki kolejowe rozkładu 27 przekierowane na stację Jatinegara po inauguracji Prabowo-Gibran

Zasugerował także nowemu rządowi zapewnienie ochrony stabilności siły roboczej w Indonezji. Zwłaszcza w obliczu deflacji trwającej pięć kolejnych miesięcy.

„Rząd powinien przeprowadzić kompleksową ocenę wszystkich regulacji branży tytoniowej. Należy wspierać tę branżę, aby mogła wchłonąć dużą siłę roboczą i zmniejszyć wskaźniki deflacji. „Na to powinien zwrócić uwagę rząd, zwłaszcza nowy rząd” – stwierdził Trubus.

Dodał, że obecnie branżę tytoniową obciąża ponad 480 regulacji, wśród których znajdują się regulacje fiskalne i pozafiskalne. Co więcej, wiele z tych przepisów nie ma jasnego nadzoru ani odpowiedniego wdrożenia.

„To powoduje, że legalny przemysł tytoniowy znajduje się pod coraz większą presją, a w rzeczywistości powoduje wzrost obrotu nielegalnymi papierosami” – stwierdził.

Następna strona

Dodał, że obecnie branżę tytoniową obciąża ponad 480 regulacji, wśród których znajdują się regulacje fiskalne i pozafiskalne. Co więcej, wiele z tych przepisów nie ma jasnego nadzoru ani odpowiedniego wdrożenia.



Zrodlo